Szlachetny gest Fajdka. Chce pomóc Szurkowskiemu

Inne

Szlachetny gest Pawła Fajdka. Podczas Gali Mistrzów Sportu czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem ogłosił po odebraniu statuetki, że przekaże ją na licytację na rzecz rehabilitacji legendarnego kolarza Ryszarda Szurkowskiego.

- Za pierwszym razem w Plebiscycie chyba też byłem na trzecim miejscu, więc myślę, że tę statuetkę przekażę na rzecz Pana Ryszarda - powiedział Fajdek.

 

Szurkowski to dwukrotny wicemistrz olimpijski i czterokrotny mistrz świata. Podczas tegorocznej gali zaprezentowano nagranie z jego przesłaniem do sportowców.

 

- Każdy sportowiec musi uzbroić się w cierpliwość. Trzeba mieć dużo samozaparcia. Bywa bardzo dużo trudnych dni, gdzie się pracuje i pracuje, a efektów nie widać. Ale nie wolno się załamywać. Trzeba ciągnąć to dalej. Przyjdą momenty, kiedy organizm przyjmie ten wysiłek i nauczy się odpowiadać i wygrywać. Najważniejsza jest wiara, cierpliwość i nadzieja - podkreślił Szurkowski.

 

W 2018 roku legendarny kolarz doznał czterokończynowego porażenia w wyniku upadku podczas wyścigu weteranów w Kolonii. Przeszedł już kilka operacji, a obecnie przechodzi kosztowną rehabilitację.

 

- Losy ludzkie plotą się w przedziwny sposób. Nigdy nie wiemy, co może nas spotkać. Nie jestem fatalistą, ale trzeba się z tym pogodzić, bo fakty świadczą, że własnie tak jest. Dwa lata temu Ryszard Szurkowski balował tu z nami i omalże nie dotrwaliśmy do rana, ocierając się o jajecznicę, a w zeszłym roku przeżywał trudne chwile w klinice rehabilitacyjnej. Oby wszystko skończyło się dla niego pozytywnie - powiedział Jacek Wszoła, mistrz olimpijski z Montrealu w skoku wzwyż.

 

Tegoroczną Galę Mistrzów Sportu Szurkowski oglądał w telewizji Polsat. Goście zgotowali mu owacje na stojąco, przesyłając dużo pozytywnej energii.

 

W pomoc mistrzowi zaangażowało się „Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990”. Motto organizacji to: „Służymy”. Teraz „LC Poznań 1990”, który od lat działa na wielu polach, będzie prowadził zbiórkę pieniędzy na rzecz Szurkowskiego.

 

Wpłat można dokonywać na konto:


09 1240 1747 1111 0000 1845 5759

W dane przelewu wystarczy wpisać dane odbiorcy:
ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,

w tytule: „RYSZARD SZURKOWSKI – REHABILITACJA”

Michał Bugno, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Magazyn CLIP - 09.11

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie