Walukiewicz zamieszany w stratę gola. Hat-trick Ronaldo

Sebastian Walukiewicz zadebiutował w rozgrywkach Serie A. Jego Cagliari przegrało na wyjeździe z Juventusem 0:4, a Polak był zamieszany w stratę pierwszego gola. Mimo to rozegrał solidne zawody, a w końcówce uratował swoją drużynę przed stratą gola.

W poniedziałek trener Cagliari Calcio Rolando Maran ogłosił, że Sebastian Walukiewicz pojawi się w pierwszym składzie na mecz z Juventusem. Było to nagrodą za ciężką pracę na treningach. Tym samym Polak zadebiutował w Serie A.

Zadanie nie było łatwe, gdyż Cagliari - które w tym sezonie zachwyca i zajmuje wysokie szóste miejsce - zagrało na wyjeździe ze "Starą Damą", w składzie której znaleźli się m.in. Paulo Dybala oraz Cristiano Ronaldo. Czy to wpłynęło na postawę Polaka? Chyba tylko motywująco. W pierwszej połowie Walukiewicz radził sobie bardzo dobrze, nie przegrywał pojedynków i był bardzo pewny w swoich zagraniach.

Niestety, po przerwie nie było już tak kolorowo. Cztery minuty po wznowieniu gry Juventus objął prowadzenie. Złe podanie Ragnara Klavana nie trafiło do Walukiewicza, którego uprzedził Ronaldo. Portugalczyk wyprzedził Polaka, minął Robina Olsena i wpakował piłkę do siatki.

To ułatwiło grę mistrzom Włoch, którzy w następnych minutach wypunktowali Cagliari. Najpierw rzut karny wykorzystał Ronaldo, a później zabójcze kontrataki wykorzystali Gonzalo Higuain i ponownie Ronaldo, który tym samym skompletował hat-tricka. W 88. minucie Walukiewicz uchronił swoją drużynę przed stratą kolejnej bramki, kiedy to wybił piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Higuaina.

W bramce Juventusu cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, który musiał interweniować tylko raz. W końcówce uratował go słupek po strzale Joao Pedro. Walukiewicz również dotrwał do końcowego gwizdka sędziego.

Juventus - Cagliari 4:0 (0:0)

Bramki: Ronaldo 49, 67 (k), 82, Higuain 81

Juventus: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Leonardo Bonucci, Merih Demiral, Alex Sandro - Adrien Rabiot, Miralem Pjanic, Blaise Matuidi (83. Emre Can) - Aaron Ramsey (80. Douglas Costa) - Paulo Dybala (70. Gonzalo Higuain), Cristiano Ronaldo.

Cagliari: Robin Olsen - Fabrizio Cacciatore (61. Paolo Farago), Sebastian Walukiewicz, Ragnar Klavan, Luca Pellegrini - Nahitan Nandez, Luca Cigarini (85. Christian Oliva), Marko Rog - Radja Nainggolan - Joao Pedro, Giovanni Simeone (80. Alberto Cerri).

Żółte kartki: Rabiot - Joao Pedro.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.