Wiemy, ile Kubacki zarobił za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni

Zimowe
Wiemy, ile Kubacki zarobił za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni
Galeria zdjęć (4)

Dawid Kubacki za wygraną w Turnieju Czterech Skoczni otrzymał okazałe trofeum, ale też solidnie zarobił. Polski skoczek podczas prestiżowego turnieju wygrał jeden konkurs, raz był drugi, a dwukrotnie zajął trzecie miejsce. O ile bogatszy wróci więc do domu z niemiecko-austriackiego turnieju?

Nagroda za triumf w Turnieju Czterech Skoczni wynosi 20 tysięcy franków szwajcarskich. W przeliczeniu na złotówki, Kubacki zarobił więc blisko 78 tysięcy złotych. To jednak nie wszystko. 29-latek wygrał ostatni konkurs w Bischofshofen, w związku z czym za ten wyczyn zgarnął 10 tysięcy franków szwajcarskich. Łącznie w poniedziałek Kubacki zarobił więc ponad 115 tysięcy złotych.

 

Zawodnik z Nowego Targu doskonale radził sobie także we wcześniejszych konkursach Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie był trzeci (6000 franków), w Garmisch-Partenkirchen również zajął miejsce na najniższym stopniu podium (6000 franków), a na skoczni w Innsbrucku zajął drugie miejsce (8000 franków). Dodając więc nagrodę za wygraną w całym turnieju do nagród za poszczególne konkursy, Kubacki zarobił okrągłe 50 tysięcy franków. W przeliczeniu na złotówki daje to blisko 195 tysięcy złotych. 

 

Kubacki został trzecim reprezentantem Polski, który zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni. W przeszłości prestiżową imprezę wygrali Adam Małysz - w 2001 roku oraz dwukrotnie Kamil Stoch - w 2017 i 2018.

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze