Carabao Cup: City lepsze w derbach Manchesteru

W pierwszym półfinałowym starciu Carabao Cup Manchester City pokonał na Old Trafford Manchester United 3:1. Losy meczu były już rozstrzygnięte w pierwszej połowie, kiedy piłkarze „The Citizens” zdobyli trzy bramki. Gospodarze strzelili gola po przerwie.

Derbowy pojedynek w Pucharze Ligi Angielskiej był okazją dla podopiecznych Pepa Guardioli, by odbić niepowodzenie w ligowym starciu z 16. kolejki. Wtedy górą był Manchester United, który wygrał 2:1. We wtorkowy wieczór na Old Trafford od pierwszych minut lepsi byli „The Citizens”.

Już w 17. minucie było 1:0 dla gości. Po podaniu Kyle’a Walkera mocnym uderzeniem popisał się Bernardo Silva. Strzał Portugalczyka był na tyle silny, że David De Gea nie mógł nic zrobić. Było to jego szóste trafienie w tym sezonie.

Po pół godziny gry goście podwoili prowadzenie. Przy golu ponownie uczestniczył Silva. Autor pierwszego trafienia popisał się pięknym otwierającym podaniem do Riyada Mahreza. Algierczyk wyszedł sam na sam z bramkarzem, po czym minął go zwodem i umieścił piłkę w siatce. 28-latek zdobył bramkę z wyjątkową łatwością.

Kilka minut później City prowadziło już trzema bramkami. Kevin de Bruyne popisał się pięknym dryblingiem w polu karnym, zmylił obronę United, ale jego strzał obronił De Gea. Bramkarz jednak niefortunnie odbił piłkę w taki sposób, że Andreas Pereira umieścił futbolówkę w siatce, zaliczając trafienie samobójcze. Do przerwy City znokautowało odwiecznych rywali.

W drugiej połowie pewny zwycięstwa Manchester City nieco zwolnił tempo. Goście mieli swoje okazje, ale częściej do głosu dochodzili gospodarze. Ataki United przyniosły skutek w 70. minucie, kiedy to bramkę dającą nadzieję w rewanżu zdobył Marcus Rashford.

Porażka 1:3 mocno komplikuje sytuację United. „Czerwone Diabły” muszą w rewanżu wznieść się na wyżyny swoich umiejętności, co będzie niewątpliwie trudne na Etihad Stadium. Rewanż 29 stycznia w niebieskiej części Manchesteru.

Manchester United – Manchester City 1:3 (0:3)
Bramki: Rashford 70 – B. Silva 17, Mahrez 33, Pereira 39 (sam)

Mecze angielskich pucharów na antenach Eleven Sports.