Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Sensacja już w pierwszym meczu!

W pierwszym meczu kwalifikacji olimpijskich siatkarek w Apeldoorn Niemki ograły aktualne wicemistrzynie Europy Turczynki 3:1. Tylko w drugim secie faworytki do awansu na igrzyska zdołały postawić się skazywanym na porażkę Niemkom.

Reprezentacja Turcji wywalczyła wicemistrzostwo Europy przed kilkoma miesiącami. W finale rozgrywanym przed własną publicznością Turczynki przegrały z Serbią 2:3.

Niemki podczas ME zajęły miejsce poza strefą medalową, ale znalazły się w grupie ośmiu drużyn walczących w Apeldoorn o igrzyska w Tokio. Trafiły do grupy z Turcją, Chorwacją i Belgią, a najtrudniejszego chyba przeciwnika dostały na sam początek.

W pierwszym secie to jednak Niemki rozdawały karty, a Turczynki w połowie seta dosłownie przestały grać. Przegrały tę partię do 15, ale odbudowały się w drugiej odsłonie. Rozpoczęły ją z dużym animuszem i od początku kontrolowały boiskowe wydarzenia. Wygrały ostatecznie partię do 21.

Wydawało się, że faworytki opanowały sytuację, ale Niemki ponownie wszły na wysoki poziom. Po wyrównanej końcówce wygrały trzecią odsłonę do 21 i poszły za ciosem także w kolejnym secie, którego wygrały w takim samym stosunku. Dzięki temu po pierwszej kolejce to one mają na koncie trzy punkty!

Niemcy - Turcja 3:1 (25:15, 21:25, 25:21, 25:21)