Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy: Niemcy ulegli Słowenii. Znamy półfinalistów z grupy A

Reprezentacja Niemiec przegrała po tie-breaku ze Słowenią w kolejnym dniu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Sloweńcy cały czas gonili wynik, ale w decydującym momencie to oni przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki temu, podobnie jak gospodarze berlińskiego turnieju są już pewni gry w półfinale. Nie wiadomo jeszcze, która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A.

Niemcy musieli sobie radzić we wtorkowy wieczór bez Georga Grozera, który dzień wcześniej doznał kontuzji łydki w starciu z Belgią. Obecność asa niemieckiej reprezentacji na boisku nie była jednak koniecznością, bo nasi zachodni sąsiedzi po dwóch zwycięstwach mieli już w garści awans do półfinału turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie.

Słoweńcy pewni promocji do półfinału jeszcze nie byli, ale zwycięstwo dałoby im komfort przed ostatnim spotkaniem z Czechami. Mecz z gospodarzami rozpoczęli jednak fatalnie, bo po kilku minutach przegrywali już 2:9. Dopiero w końcówce zaczęli gonić Niemców i tuż przed 25 punktem udało im się dojść rywala. Bardzo długa i dramatyczna gra na przewagi po kilkudziesięciu minutach walki dała ostatecznie seta Lukasowi Kampie i spółce.

Wicemistrzowie Europy z 2019 roku nie dali jednak za wygraną. W drugim secie walczyli z gospodarzami jak równy z równym, a w połowie partii uciekli po serii dobrych zagrywek na pięciopunktowy dystans, który utrzymali do samego końca. W kolejnym sytuacja odwróciła się. Niemcy szybko wyszli na wyraźne prowadzenie, które utrzymali aż do ostatniego punktu w tym secie.

W czwartej partii wyraźnie zabrakło im jednak lidera. Słoweńcom nie brakowało zaś determinacji, by gonić rywala w setach... a uciekać w punktach. W końcówce Niemcy doszli jeszcze wicemistrzów Europy na dwa punkty, ale ostatecznie to goście wygrali do 21 i doprowadzili do tie-breaka. W nim Słowenia poszła za ciosem i nie wypuściła już zwycięstwa z rąk. Dwa punkty za triumf po tie-breaku dały zaś podopiecznym Alberto Giulianiego awans do półfinału. Dużo wskazuje na to, że Słoweńcy zajmą w swojej grupie pierwsze miejsce.

Słowenia - Niemcy 3:2 (32:34, 25:20, 19:25, 25:21, 15:12)