Rywalki Polek dały pokaz siły! Nokautująca akcja w kluczowym momencie seta (WIDEO)

Siatkarki reprezentacji Niderlandów pewni pokonały Azerbejdżan 3:0 w kontynentalnym turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. W końcówce trzeciego seta zaprezentowały jedną z najbardziej efektownych akcji pierwszego dnia imprezy w Apeldoorn.

Dwa pierwsze sety zakończyły się zwycięstwem gospodyń (25:23 i 25:18). W trzecim siatkarki z Azerbejdżanu długo przeważały, w końcówce jednak inicjatywę odzyskały Niderlandki, które w akcji dającej im piłkę meczową dały prawdziwy pokaz siły.

Akcję rozegrano w zawrotnym tempie, Laura Dijkema wystawiła do Yvon Belien, a ta posłała na stronę rywalek potężną bombę. Piłka trafiła libero rywalek Iuliię Karimovą i powaliła ją na parkiet. W kolejnej wymianie gospodynie zakończyły spotkanie skutecznym atakiem Lonneke Sloetjes (22:25).

W innym meczu tej grupy Polska pokonała Bułgarię 3:1. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego z Niderlandami zmierzą się w czwartek, w swym kolejnym meczu turnieju w Apeldoorn.