Alagierska: W pierwszym secie miałyśmy problemy

- W pierwszym secie Bułgarki sprawiły nam pewne problemy, ale na szczęście w kolejnych odsłonach grałyśmy swoją siatkówkę - powiedziała Klaudia Alagierska po meczu grupy A europejskiego turnieju kwalifikacyjnego siatkarek, który Polska wygrała z Bułgarią 3:1.

Marcin Lepa: Nie ma co ukrywać, że ten mecz był kluczowy, ponieważ on daje przekonanie, że półfinał jest blisko.

Klaudia Alagierska: Dla nas każdy mecz jest ważne i powiem szczerze, że długo się do niego przygotowałyśmy - taktycznie i mentalnie. Wyszło tak, jak planowałyśmy. W pierwszym secie popełniłyśmy małe błędy, ale już od drugiego kontrolowałyśmy sytuację.

Dwa elementy rzuciły mi się w oko. Perfekcyjnie złapałyście Wasijliewą. Praktycznie musiała przyjmować osiemdziesiąt procent zagrywek. Druga rzecz, potwornie ciężko było "wbić się" w parkiet, bo Bułgarki jednak wyciągały mnóstwo piłek w obronie.

Zgadza się. Zagrywka była głównie skierowana na Wasijliewą i dzięki temu miałyśmy opcje w bloku. To prawda, że Bułgarki lepiej spisywały się w obronie. Musimy jeszcze nad tym popracować.

Ten terminarz i dzień przerwy przed być może najważniejszym meczem w tej grupie to dobrze?

Myślę, że ten dzień na ochłonięcie głowy przyda się. Będzie czas na spokojne wprowadzenie do kolejnego zespołu. Przed nami Holandia, więc ten dzień jak najbardziej się przyda.