Alpejski PŚ: Yule wygrał slalom w Madonna di Campiglio

Szwajcar Daniel Yule wygrał we włoskiej stacji Madonna di Campiglio slalom alpejskiego Pucharu Świata. Wyprzedził zaledwie o 0,15 s Norwega Henrika Kristoffersena oraz o 0,25 Francuza Clementa Noela.

Michał Jasiczek nie zakwalifikował się do drugiego przejazdu, zajmując w pierwszym 57. miejsce.

26-letni Yule odniósł drugie w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Pierwsze zanotował także w Madonna di Campiglio w grudniu 2018 roku.

Szwajcar prowadził po pierwszym przejeździe, uzyskując 0,19 s przewagi nad Kristoffersenem oraz 0,40 s nad Szwedem Andre Myhrerem. W drugim najszybciej pokonał trasę Noel, co pozwoliło mu awansować z ósmej na trzecią pozycję. Yule utrzymał niewielką przewagę nad Norwegiem, natomiast Myhrer nie ukończył przejazdu.

Liderem klasyfikacji generalnej PŚ został piąty w środowych zawodach Francuz Alexis Pinturault, a w punktacji slalomu na prowadzenie powrócił Kristoffersen.