Górnik Zabrze potwierdził negocjacje z Podolskim

Piłka nożna
Górnik Zabrze potwierdził negocjacje z Podolskim
fot. Cyfrasport

W ostatnich tygodniach dużo mówi się, że szeregi Górnika Zabrze może niebawem zasilić Lukas Podolski. Dariusz Czernik, który jest członkiem zarządu zabrzańskiego klubu, w rozmowie ze sport.pl wyznał, że Górnik negocjuje z niemieckim napastnikiem urodzonym w Gliwicach.

Umowa mistrza świata z 2014 roku z japońskim klubem - Vissel Kobe wygasa wraz z końcem miesiąca, ale już teraz "Poldi" może negocjować z nowym klubem. Pewne jest, że 130-krotny reprezentant Niemiec nie zostanie dłużej w Kraju Kwitnącej Wiśni. Nadal jednak nie wiadomo, gdzie Podolski będzie kontynuował karierę. Na brak propozycji narzekać nie może. O Podolskiego oprócz Górnika starają się Flamengo Rio de Janeiro, CF Monterrey oraz Johor Darul Takzim z Malezji, a także Chicago Fire.

 

- Negocjacje trwają. Żadna ze stron ich nie zerwała, ale na tę chwilę nie mogę powiedzieć, czy Lukas Podolski będzie grał w Górniku Zabrze. Rozmawiamy, myślę, że wiele wyjaśni się po weekendzie - zaznaczył Czerniak.

 

Podolski w zakończonym sezonie ligi japońskiej rozegrał 13 meczów, gdyż przez większość sezonu pauzował z powodu kontuzji. W J1 League strzelił 5 goli oraz zanotował 4 asysty.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze