Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy: Serbowie nie pojadą na igrzyska! Mistrzowie Europy przegrali z Bułgarią

Inne

Nie tak wyobrażali sobie turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich siatkarze reprezentacji Serbii. Przegrali dwa z trzech spotkań i stracili szanse na bilet do Tokio. W ostatnim starciu ulegli 2:3 Bułgarii, która zapewniła sobie grę w półfinale.

Po wyraźnej porażce w meczu z Francją Serbowie stali pod ścianą. Ewentualna przegrana w drugim spotkaniu praktycznie wykluczyłaby ich z dalszej rywalizacji o bilety do Tokio. Zupełnie odmienny klimat panował wśród Bułgarów, którzy niespodziewanie pokonali Trójkolorowych 3:2. Pierwsza partia nie poprawiła nastrojów w obozie Slobodana Kovaca. Jego podopieczni przegrali 21:25.

 

Początek drugiej odsłony to wyrównana walka. Żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalom. Dopiero w połowie seta lepiej zaczęli radzić sobie Serbowie. Co prawda w końcówce przebudzili się Bułgarzy i wyszli nawet na prowadzenie 22:21, lecz ostatecznie do mistrzowie Europy doprowadzili do wyrównania.

 

Po zmianie stron rywalizacja była równie zacięta. W grze Serbów widać było sporą nerwowość. Najlepiej wyglądała gra środkowych, choć i oni nie ustrzegli się błędów. Bułgarzy mimo potężnych zagrywek przeciwników potrafili wyprowadzić skuteczne akcje i w końcówce prowadzili 21:19. Liderem zespołu był Todor Skrimow. W kluczowych momentach wspierał go również Cwetan Sokolow. Po ataku Aleksa Grozdanowa jasne stało się, że Bułgarzy zagrają w półfinale turnieju w Berlinie.

 

Trener Kovac dokonał przed czwartym setem roszad w składzie. Na boisku pojawili się m.in. Drazen Luburić i Petar Krsmanović. Początkowo przyniosło to zamierzony efekt, bo Serbowie prowadzili 3:1, lecz już po chwili przegrywali 4:6. Mimo spuszczonych głów udało im się doprowadzić do tie-breaka. W nim prowadzili już 8:5, lecz w końcówce emocji nie zabrakło. Bułgarzy odrobili straty i po asach serwisowych Rozalina Penczewa na tablicy pojawił się wynik 13:11. Drugi z braci Penczewów popisał się punktowym blokiem, a po chwili Bułgarzy mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2 w całym meczu.


Serbia - Bułgaria 2:3 (21:25, 26:24, 22:25, 25:20, 13:15)

 

Serbia: Uros Kovacević, Nemanja Petrić, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Neven Majstorović (L) oraz Mihajlo Mitić, Petar Krsmanović, Drazen Luburić, Mihajlo Stanković, Bozidar Vucićević

 

Bułgaria: Marin Atanasow, Todor Skrimow, Georgi Seganow, Viktor Josifow, Cwetan Sokołow, Aleks Grozdanow, Teodor Salparow (L) oraz Dobromir Dimitrow, Swetosław Gocew, Rozalin Penczew, Welizar Czernokożew, Teodor Todorow, Nikołaj Penczew, Petar Karakaszew (L)

 

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze