Lewandowski zdradził, kiedy będzie gotowy do gry

Piłka nożna
Lewandowski zdradził, kiedy będzie gotowy do gry
fot. Cyfrasport

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, który 21 grudnia przeszedł zabieg przepukliny pachwinowej, zapowiedział, że powinien być gotowy do pierwszego ligowego meczu Bayernu Monachium w 2020 roku - 19 stycznia z Herthą w Berlinie.

- Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będę gotowy na spotkanie z Herthą - powiedział w rozmowie ze "Sport Bildem" 31-letni napastnik Bayernu, cytowany również przez agencję dpa.

 

Lewandowski dzień wcześniej odbył już pierwszy trening na bieżni. Trener Bayernu Hansi Flick powiedział wówczas, że wszystko przebiega zgodnie z planem i piłkarz przygotowuje się bez żadnych problemów. "Jesteśmy optymistami, ale musimy uważnie obserwować rozwój wydarzeń" - zaznaczył Flick.

 

Lewandowski nie bierze udziału w zgrupowaniu drużyny w Katarze. W sobotę był natomiast w Warszawie, gdzie odebrał statuetkę za zajęcie drugiego miejsca w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" oraz telewizji Polsat na najlepszego polskiego sportowca w 2019 roku.

 

Doświadczony napastnik prowadzi w klasyfikacji strzelców Bundesligi po rundzie jesiennej. Ma 19 trafień i o jedno wyprzedza Timo Wernera z RB Lipsk.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze