LSK: Bielszczanki nie zrewanżowały się za porażkę w Pile

BKS Stal Bielsko-Biała przegrała z Eneą PTPS Piła 1:3 (25:21, 21:25, 25:27, 22:25) w ostatnim meczu 13 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Paula Słonecka. Po tym zwycięstwie zespół trenera Mirosława Zawieracza awansował na szóste miejsce.

Bielszczankom nie udał się rewanż za porażkę w Pile 0:3. Wówczas ten wynik został nazwany dużą niespodzianką. Podopieczne trenera Zawieracza powtórzyły sukces na trudnym terenie w Bielsku-Białej.

W meczu zabrakło Alicii Ogoms, która wraz z reprezentacją Kanady walczy o awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Początek należał do gospodyń, które prowadziły 7:4. Zespół gości wyrównał dzięki m.in. dwóm asom Pauli Słoneckiej. Pilanki wyszły jeszcze na prowadzenie 9:11, ale w kolejnych fragmentach spotkania lepsze już były bielszczanki, a ich dobrą grę ukoronowała atakiem po bloku Różański.

Gra wyrównana była do stanu po 21. Następnie Moskwa zagrała w aut. Bielszczanki nie ustrzegły się innych błędó w końcówce. W ostatniej akcji Różański uedrzyła w aut, a pilanki mogły cieszyć się z zasłużonego zwyciestwa w tym secie.

Wyrównany trzeci set został rozstrzygnięt na przewagi. Wcześniej gospodynie prowadziły 12:8, ale szybko roztrwoniły przewagę. W końcówce było 22:24 i dwiema akcjami popisała się Różański. Chwilę później Enea PTPS miała piłkę setową po akcji Kazały, ale Różański znowu wyrównała. Jednak dwa kolejne punkty zdobyły podopieczne trenera Zawieracza i raczej niespodziewanie objęly prowadzenie w meczu.

Wyrównamy czwarty set toczył się przy minimalnej przewadze zespołu gości. Od stanu 16:16 pilanki zdobyły pięć punktów i to praktycznie przesądziło wynik tej partii i całego meczu. BKS Stal zdobyła dwa punkty. Trener Zawieracz poprosił o czas. Po przerwie jego zespół zdobył punkt i utrzymał przewagę do końca.

BKS Stal Bielsko-Biała - Enea PTPS Piła 1:3 (25:21, 21:25, 25:27, 22:25)

BKS Stal Bielsko-Biała: Andrea Kossanyiova, Kornelia Moskwa, Magdalena Kowalczyk, Olivia Różański, Martyna Świrad, Marta Krajewska - Kinga Drabek (libero) - Dagmara Dąbrowska, Marta Wellna, Carly DeHoog

Enea PTPS Piła: Sylwia Bolimowska, Oliwia Urban, Gariela Ponikowska, Aleksandra Kazała, Paula Słonecka, Karolina Bednarek - Magdalena Saad (libero) - Anna Pawłowska (libero), Emilia Szubert, Judyta Gawlak