PŚ w skokach: Mało znany skoczek w norweskiej kadrze

Zimowe
PŚ w skokach: Mało znany skoczek w norweskiej kadrze
fot. PAP

Trener norweskich skoczków Alexander Stoeckl zabierze na zawody Pucharu Świata w Predazzo w najbliższy weekend mało znanego Andreasa Graneruda Buskuma. 23-letni narciarz dotychczas nie był w ścisłej kadrze, a podczas ubiegłorocznego Raw Air w debiucie był 41. w Lillehammer.

Teraz - jak skomentowały media - po sukcesie Mariusa Lindvika w Turnieju Czterech Skoczni, wygraniu dwóch konkursów i drugim miejscu w punktacji generalnej, Stoeckl spojrzał innym, świeżym okiem na debiutantów.

 

"Andreas uczestniczył w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Kuusamo i Vikersund, oddając cztery równe skoki i zajmując miejsca w czołowej dziesiątce. Jego trenerzy bardzo mi go polecali i sam jestem ciekaw, jak sobie poradzi w międzynarodowej imprezie. W każdym razie jest to młoda i głodna krew, której warto dać szansę" - powiedział Stoeckl agencji NTB.

 

Poza Buskumem, który zastąpił Robina Pedersena, w składzie znaleźli się: drugi w TCS Marius Lindvik, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang, Robert Johansson i Anders Hare.

 

Konkursy PŚ w Predazzo odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze