Reprezentant Andory zagra w Stanach Zjednoczonych

Piłka nożna
Reprezentant Andory zagra w Stanach Zjednoczonych
fot. PAP
Joan Cervos (z prawej) podczas meczu z Francją

Występująca w USL Championship drużyna Colorado Springs Switchbacks FC ogłosiła kolejny transfer przed sezonem 2020. Kierunek z którego ściągnięto piłkarza jest zaskakujący, bo do stanu Kolorado sprowadzono reprezentanta Andory Joana Cervosa, który do tej pory bronił barw FC Andorra.

O reprezentacji Andory w ostatnich miesiącach było dwa razy głośno - najpierw po tym, jak ograła Mołdawię, notując historyczne zwycięstwo w eliminacjach ME, a następnie po tym, jak zremisowała z Albanią. W obu tych meczach zagrał Joan Cervos, który z Albańczykami zaliczył nawet asystę.

 

W całej swojej reprezentacyjnej karierze Cervos zagrał w narodowych barwach 16 razy, ale gola jeszcze nie strzelił. To właśnie w kadrze mógł się pokazać szerszej publiczności, bo na co dzień gra na trzecim poziomie rozgrywek w Hiszpani - w barwach FC Andorra. A właściwie grał, bo od 7 stycznia Andorczyk jest już piłkarzem Colorado Springs Switchbacks FC, występującego na zapleczu MLS, czyli w USL Championship.

 

Nowa drużyna Cervosa zajęła w poprzednim sezonie ostatnie - 18. miejsce w Konferencji Zachodniej, dlatego szukała wzmocnień przed nową kampanią. - Joan miał świetny start profesjonalnej kariery w klubie i reprezentacji. Ma już duże doświadczenie mimo młodego wieku, a to, że gra w kadrze i mierzy się z dobrymi rywalami, pomoże mu w aklimatyzacji w nowym środowisku - powiedział szkoleniowiec ekipy z Kolorado Alan Koch.

 

Urodzony w 1998 roku Cervos może występować na różnych pozycjach. Jest lewonożny, dlatego bardzo często jest ustawiany na lewej obronie lub lewym skrzydle.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze