Riis wraca do kolarstwa

Inne
Riis wraca do kolarstwa
fot. PAP/EPA

Duńczyk Bjarne Riis, kontrowersyjny zwycięzca Tour de France z 1996 roku, ogłosił w środę powrót do kolarstwa w roli menedżera południowoafrykańskiej grupy zawodowej NTT, znanej w poprzednich latach pod nazwą Dimension Data.

- Chcemy stworzyć jedną z najlepszych drużyn kolarskich na świecie - zapowiedział Riis podczas konferencji prasowej w Kopenhadze. Potwierdził także, że jego firma Virtu Cycling będzie sponsorować ekipę NTT w wysokości jednej trzeciej udziałów.

 

W 2007 roku Riis przyznał się do stosowania dopingu w latach 90. XX wieku, gdy odnosił największe sukcesy, na czele z triumfem w Tour de France.

 

Po zakończeniu kariery kolarskiej Duńczyk pełnił funkcje dyrektora sportowego w grupach CSC, Saxo Bank i Tinkoff, prowadząc m.in. Francuza Laurenta Jalaberta i Hiszpana Alberto Contadora, a od 2011 roku młodego Rafała Majkę. Odszedł z kolarstwa w 2015 roku po burzliwym konflikcie z właścicielem grupy Olegiem Tinkowem.

 

W lipcu 2021 roku Tour de France po raz pierwszy rozpocznie się w Danii. Pierwszym etapem będzie jazda indywidualna na czas w Kopenhadze.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie