Smarzek-Godek: Holandia to dojrzały zespół

Inne

- Holandia to dojrzały zespół - stwierdziła atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek-Godek w przeddzień spotkania z Holenderkami w ramach kwalifikacji olimpijskich.

Marcin Lepa: Środa to chwila, aby trochę odsapnąć, potrenować nieco lżej. Rozumiem, że rekuperacja fizyczna to podstawa tego dnia.

 

Malwina Smarzek-Godek: To też jest okazja, aby zrobić trochę siłowni, która na pewno też nam się przyda. Często w tych turniejach nie ma na to czasu, a tutaj mamy jeden dzień wolnego i jest czas, aby złapać tej siły. Dziewczyny, które grały, praktycznie nie trenowały. To taki dzień na oglądanie przeciwników i zobaczyć jak sobie radzą. Wyczuwam niespodzianki. Zrobimy parę odpraw albo naście (śmiech).

 

A były już pierwsze uwagi dotyczące Pomarańczowych?

 

Jeszcze nie. Analiza wideo jest dopiero wieczorem, a kolejna będzie w czwartek, bo gramy późno.

 

Znamy Holandię, bo to jest drużyna bazująca od trzech, czterech sezonów na tych samych zawodniczkach. Mam wrażenie, że lata 2016-2018 to była lepsza, mocniejsza drużyna niż ta w ostatnich miesiącach.

 

To jest bardzo dojrzały zespół, który ma dobrze poukładaną siatkówkę - bardziej od Turcji, która może zagrać rewelacyjnie i zarazem bardzo słabo. Holandia jest bardziej zrównoważona, ma dużo dojrzałych zawodniczek. My je wszystkie znamy i z większością gram przeciwko nim we Włoszech, grałyśmy także w kadrze. Jeżeli przygotujemy się dobrze taktycznie, to myślę, że będzie nam na pewno łatwiej.

Marcin Lepa, KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze