UFC: Legenda próbuje wskazać zwycięzcę w walce McGregor vs Cerrone

Sporty walki

Już w przyszły weekend, w nocy z 18/19 stycznia, do oktagonu powróci największa gwiazda UFC Conor McGregor (21-4, 18 KO, 1 SUB). Irlandczyk w hitowym zestawieniu zmierzy się z doświadczonym Donaldem Cerrone (36-13-1NC, 10 KO, 17 SUB). - Jeśli Cerrone skorzysta z zapasów i parteru w pierwszej rundzie, to powinien wygrać. Jeśli wejdzie w wymiany boksersie, to McGregor pewnie wykorzysta swoją szansę - ocenia były mistrz dwóch kategorii wagowych Georges St-Pierre.

Kibice czekają na powrót McGregora od października 2018 roku. Na gali UFC 229 Irlandczyk przegrał przez poddanie z Khabibem Nurmagomedovem. W tej samej płaszczyźnie, w parterze, doznał także innej z porażek w amerykańskiej organizacji - na UFC 196 z Natem Diazem. W opinii byłego mistrza kategorii półśredniej oraz średniej, legendarnego Georgesa St-Pierra to właśnie w tej płaszczyźnie mogą rozegrać się kluczowe momenty najbliższej walki McGregora.

 

- Cerrone powinien skorzystać ze swojej gry parterowej. Miałem okazję z nim trenować i jest naprawdę eksplozywny. Jego parter jest trochę niedoceniany, bo rzadko z niego korzysta. Jeśli to zrobi, przetrwa kilka pierwszych minut... to McGregor może stracić wiele sił. Jeśli Cerrone skorzysta z zapasów i parteru w pierwszej rundzie, to powinien wygrać. Jeśli wejdzie w wymiany boksersie, to McGregor pewnie wykorzysta swoją szansę - ocenił GSP.

 

Kanadyjczyk w rozmowie ze swoim trenerem Firasem Zahabim został również zapytany o kategorię wagową, w której odbędzie się hitowe starcie pomiędzy McGregorem a Cerrone. Warto przypomnieć, że Irlandczyk w dywizji półśredniej stoczył tylko dwie walki - przegrał przez poddanie z Diazem i z tym samym zawodnikiem w rewanżowej walce wygrał większością decyzją sędziów na UFC 202.

 

- Fakt, będzie to kategoria półśrednia, ale za mało wiem bezpośrednio od obu zawodników. McGregor wygląda na dużego i on ze swoimi pięściami jest jak snajper. Walcząc z nim trzeba się sporo ruszać, zmieniać kąty, być poza zasięgiem. To powinien robić Cerrone. Inaczej może się to źle skończyć - dodał GSP.

 

St-Pierre jak ognia unikał w wywiadzie krótkiego typowania, cały czas podkreślając złożoność tej konfrontacji.

 

- Jeśli będzie krótka walka, to wygra McGregor. Jeśli będzie długa, to stawiam na Cerrone - powiedział St-Pierre.

 

W załączonym wideo zapowiedź głównej walki gali UFC 246.

 

Transmisja gali UFC 246 z walką wieczoru Conor McGregor - Donald Cerrone na sportowych antenach Polsatu w nocy z 18/19 stycznia.

 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze