Błachowicz na oficjalnym plakacie UFC Fight Night 167

Sporty walki

Jan Błachowicz i jego najbliższy rywal Corey Anderson zostali bohaterami oficjalnego plakatu UFC, promującego galę UFC Fight Night 167, do której dojdzie 15 lutego w Nowym Meksyku.

To trzecia sytuacja w ciągu roku, kiedy wizerunek Błachowicza pojawia się w głównej części plakatu UFC. Podobnie było przed ostatnią walką z Ronaldo Souzą na UFC Fight Night 164, a także przed walką z Thiago Santosem, która odbyła się przed rokiem na gali UFC 145.

 

Na początku grudnia największa organizacja MMA na świecie potwierdziła, że 15 lutego dojdzie do rewanżowej walki Jana Błachowicza (25-8, 6 KO, 9 SUB) z Coreyem Andersonem (13-4, 5 KO). Zwycięzca może stać się pierwszym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej.

 

Ich pierwsza walka na pewno nie porwała kibiców. Na gali UFC 191 w 2015 roku Anderson zdominował naszego zawodnika na dystansie trzech rund. Mimo to Amerykanin od jakiegoś czasu dążył do walki z Polakiem. Działo się tak ze względu na wysoką pozycję Błachowicza w rankingu wagi półciężkiej. Na ten moment to jednak Anderson znajduje się na piątym miejscu, a Błachowicz na szóstym.

 

Polak ma na koncie sześć zwycięstw w ostatnich siedmiu pojedynkach. Na rozkładzie ma m.in. byłego mistrza UFC Luke'a Rockholda oraz byłego pretendenta do tytułu Ronaldo "Jacare" Souzę. Z kolei Anderson wygrał cztery ostatnie pojedynki. W listopadzie 2019 roku błyskawicznie znokautował mocno promowanego przez UFC Johnny'ego Walkera.

 

Tak prezentuje się plakat, zapowiadający galę UFC Fight Night 167, który opublikowano na oficjalnym profilu UFC na Twitterze. "Kto jest gotowy na rewanż?" - pytają kibiców organizatorzy.

MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze