Były reprezentant Włoch skazany na trzy i pół roku więzienia

Piłka nożna
Były reprezentant Włoch skazany na trzy i pół roku więzienia
fot. PAP

W przeszłości bronił barw reprezentacji Włoch, Juventusu i Palermo. Kilka lat po zakończeniu przygody z futbolem okazało się jednak, że maczał palce w świecie kryminalnym. Fabrizio Miccoli trafi za kratki.

Filigranowy piłkarz zakończył karierę w 2015 roku. Sportowa emerytura mu jednak nie służy: w ostatnich miesiącach starł się z organami sprawiedliwości.

 

Były napastnik skłonił jednego z członków mafii "Kalsy" do wyegzekwowania długu w wysokości 12 tysięcy euro. Ofiarą padł biznesmen Andrea Graffagnini, a cała sprawa trafiła do odpowiednich służb.

 

Tym udało się dojść do byłego piłkarza, a sprawcy czynu nie uniknęli odpowiedzialności. Sprawy mafijne są we Włoszech karane z wyjątkową surowością. Sąd skazał Miccoliego na karę trzech i pół roku pozbawienia wolności, a jego "znajomy" - aż siedem. Pełnomocnicy obu panów mają odwołać się od wyroku.

 

Miccoli w swojej karierze grał w takich klubach, jak Juventus, Benfica, Lecce, Palermo i Fiorentina. Rozegrał 259 meczów na boiskach Serie A, trafiając do siatki 103-krotnie. Zanotował 10 występów dla reprezentacji Italii w latach 2003-2004.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze