Dijkema: Kwalifikacja olimpijska jest dla nas niezwykle istotna

Siatkówka

- Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że organizujemy mistrzostwa świata. Kwalifikacja olimpijska do Tokio jest dla nas niezwykle istotna byłaby kolejnym krokiem, przybliżającym nas do turnieju, który czeka nas za dwa lata - powiedziała Laura Dijkema, rozgrywająca reprezentacji Niderlandów, która w czwartek zagra z Polską.

Marcin Lepa: W jakim stopniu istotna jest dla was kwalifikacja olimpijska, biorąc pod uwagę zbliżające się mistrzostwa świata siatkarek, które odbędą się w Polsce i Niderlandach?

 

Laura Dijkema: Jesteśmy naprawdę podekscytowani tym, że będziemy organizować mistrzostwa świata. Kwalifikacja olimpijska do Tokio jest dla nas niezwykle istotna byłaby kolejnym krokiem, przybliżającym nas do turnieju, który czeka nas za dwa lata.

 

Od początku Turcja, Polska i Niderlandy były wymieniane w gronie faworytów, ale już pierwsze mecze pokazały, że nie będzie łatwo. Mogą zdarzyć się jakieś niespodzianki.

 

Tak, zgadzam się całkowicie. Każda z drużyn miała mało czasu na przygotowania, więc myślę, że ten turniej będzie niezwykle interesujący. Wszystkie zespoły muszą koncentrować się na każdym kolejnym meczu.

 

Jaką trudność stanowi dla was przerwanie ligi, żeby przyjechać na zgrupowanie reprezentacji i w ciągu kilku dni rozegrać pięć tak ważnych meczów?

 

Tak, to ważny turniej, a my miałyśmy mało czasu, żeby się do niego przygotować. Dla zawodniczek to trudna sytuacja i trudny okres. Musimy przestawić się z rozgrywek klubowych na reprezentację, a potem znowu na rozgrywki klubowe, a przede wszystkim poradzić sobie w tych kilku meczach.

Marcin Lepa, MB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze