Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Belgia - Chorwacja. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Kwalifikacje olimpijskie siatkarek: Belgia - Chorwacja. Transmisja w Polsacie Sport
fot. CyfraSport

W pierwszym czwartkowym meczu kwalifikacji olimpijskich siatkarek dojdzie do starcia reprezentacji Belgii oraz Chorwacji. Oba zespoły walczą o przedłużenie szans na wyjście z grupy. Transmisja spotkania w Polsacie Sport.

Belgijki oraz Chorwatki przegrały swoje pierwsze mecze w turnieju rozgrywanym w Apeldoorn. Pierwsze z nich musiały uznać wyższość Niemek 1:3, aczkolwiek należy zaznaczyć, że tamtejszy mecz był niesamowicie wyrównany i aż trzy sety kończyły się grą na przewagi. Tego samego dnia Chorwatki rywalizowały z Turczynkami, przegrywając w identycznych rozmiarach. Ekipa z Bałkanów wygrała pierwszą odsłonę 28:26, aby w kolejnej ulec do... 12. Ostatecznie skończyło się na niepowodzeniu w całym meczu.

 

Triumfator tego starcia przedłuży swoje szanse na wyjście z grupy i awans do półfinału. Faworytkami są niewątpliwie Belgijki, które dysponują bardziej doświadczonym składem. Obie reprezentacje nie miały dotychczas zbyt wielu okazji do "skrzyżowania rękawic". Ostatni taki mecz odnotowano 5 października 2014 roku w ramach mistrzostw świata. Wówczas siatkarki z Belgii wygrały 3:1. Co ciekawe, obie ekipy odpadły na etapie 1/8 finału ubiegłorocznych mistrzostw Europy.

 

Belgijki z pewnością będą musiały zmierzyć się z presją bycia faworytem tego meczu. Podczas trwającego turnieju w Apeldoorn nie brakowało już niespodzianek i na taki scenariusz liczą w czwartkowe popołudnie Chorwatki.

 

Transmisja meczu Belgia - Chorwacja o godz. 12:50 w Polsacie Sport.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie