PE koszykarek: InvestInTheWest wyeliminowany

Koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów przegrały w Rosji z WBC Jenisej Krasnojarsk 77:93 (17:19, 18:24, 13:30, 29:20) w rewanżowym spotkaniu play off o awans do 1/8 finału Pucharu Europy i odpadły z rozgrywek. W pierwszym meczu 67:66 wygrał polski zespół

Najwięcej punktów dla WBC Jenisej Krasnojarsk: Sigrid Koizar 18, Aleksandra Sztanko 14, Kyara Linskens 13, Danielle McCray 12.

Gorzowianki udały się do dalekiego Krasnojarska w centralnej Azji we wtorek. W składzie mistrzyń Polski była zakontraktowana przed świętami amerykańska rozgrywająca Jasmine Thomas.

Po pierwszej kwarcie Jenisej prowadził minimalnie 19:17. W drugiej odsłonie ponownie była akcja za akcję i punkt za punkt, a wynik niemal cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce zespół z Rosji zaczął budować większa przewagę i do przerwy wygrywał 43:35.

Po zmianie storon lepiej do gry wróciły koszykarki Jeniseja. Były skuteczniejsze i bardziej agresywne w obronie, co szybko przełożyło się stan rywalizacji. Po czterech minutach trzeciej kwarty ich przewaga wynosiła 14 punktów i rosła. W polskim zespole było widać zdenerwowanie, a rywalki grały coraz pewniej. Po trzeciej części prowadziły różnicą 25 punktów.

Od początku czwartej kwarty koszykarki z Gorzowa próbowały rzucać z dystansu. To jednak nie przynosiło oczekiwanych efektów. Przewaga drużyny gospodarzy nieco stopniała, ale nadal była na poziomie około 20 punktów. Wicemistrzynie Polski ambitnie walczyły, ale skutków fatalnej trzeciej kwarty odwrócić nie zdołały. Przegrały 77:93, żegnając się jednocześnie z Pucharem Europy w tym sezonie.

W 1/8 Pucharu Europy WBC Jenisej Krasnojarsk zmierzy się z hiszpańskim Valencia Basket Club Sad.

WBC Jenisej Krasnojarsk - InvestInTheWest Enei Gorzów 93:77 (19:17, 24:18, 30:13, 20:29). W dwumeczu 159:144 dla zespołu z Rosji.

Punkty:

InvestInTheWest Enei Gorzów: Laura Juskaite 19, Jasmine Thomas 18, Kahleah Copper 14, Cheridene Green 10, Zhosselina Maiga 8, Annamaria Prezelj 4, Wiktoria Keller 4, Agnieszka Kaczmarczyk 0, Katarzyna Dźwigalska 0, Karolina Matkowska 0.