Rajd Dakar: Tomiczek nie przystąpił do czwartkowego etapu

Moto
Rajd Dakar: Tomiczek nie przystąpił do czwartkowego etapu
fot. PAP/EPA

Motocyklista Orlen Teamu Adam Tomiczek, który w środę miał wypadek i się mocno potłukł, nie przystąpił do czwartkowego etapu Rajdu Dakar. To prawdopodobnie oznacza, że wycofa się z imprezy.

Na 350. kilometrze odcinka specjalnego Tomiczek najechał na kamień i siła uderzenia wyrzuciła go w górę. Upadł na plecy i mocno się potłukł. Zdołał dojechać do mety, jednak był bardzo obolały. Badania nie wykazały złamań, jednak zawodnik miał na plecach duży krwiak.

 

- Jeśli będę miał utrudnione ruchy, to nie będę ryzykował kolejnego wypadku. Decyzję podejmę w czwartek rano po konsultacji z lekarzem – powiedział w środę wieczorem.

 

Tomiczek przejechał odcinek dojazdowy czwartkowego etapu, jednak na starcie odcinka specjalnego się nie pojawił. Jak wynika z informacji uzyskanych w komisji sędziowskiej, zmierza obecnie w stronę mety drogą dla pojazdów asystujących.

 

Teoretycznie Polak będzie mógł skorzystać z możliwości jazdy na kolejnych etapach, ale już poza klasyfikacją generalną. Tzw. joker został jednak wprowadzony z myślą o zawodnikach, którzy nie zdołali dojechać do mety z powodu kłopotów technicznych.

 

W tym roku Tomiczek po raz trzeci startuje w Dakarze. W 2017 roku nie dojechał do mety z powodu choroby, w 2018 nie wystąpił z powodu kontuzji, a w ubiegłorocznym rajdzie zajął wysokie 16. miejsce.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Kronika Rajdu Dakar - 05.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie