500 dolarów za każdy obroniony strzał. Piękny gest bramkarza z Premier League

Piłka nożna
500 dolarów za każdy obroniony strzał. Piękny gest bramkarza z Premier League
fot. PAP

Na piękny gest zdecydował się bramkarz Brighton Mathew Ryan. Postanowił przekazać 500 dolarów australijskich za każdy obroniony strzał w najbliższej kolejce Premier League. Pieniądze trafią do organizacji charytatywnych walczących ze skutkami pożarów w Australii.

Ryan pochodzi z Plumpton, które leży niedaleko Sydney. Do Europy trafił w 2013 roku, kiedy to przeniósł się z Central Coast do Club Brugge. Następnie występował w Valencii, Genk, a w 2017 roku trafił do Brighton. W reprezentacji Australii ma na swoim koncie już 58 występów. 27-latek postanowił wesprzeć organizacje, które od kilku tygodni walczą ze skutkami pożarów na Antypodach.

 

Ryan zobowiązał się do zapłacenia 500 dolarów australijskich za każdy obroniony strzał w 22. kolejce Premier League. Trzeba mieć zatem nadzieję, że bramkarze będą mieli dużo roboty. Brighton Australijczyka zmierzy się na Goodison Park z Evertonem.

 

 

To nie pierwsza taka akcja Ryana. Ostatnio postanowił zapłacić 1000 dolarów australijskich za każdego gola w A-League i W-League (kolejno pierwsza liga mężczyzn i pierwsza liga kobiet w Australii). 27-latek przekazał 27 tysięcy dolarów australijskich.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze