Były piłkarz Deportivo zastrzelony przez policję

Piłka nożna
Były piłkarz Deportivo zastrzelony przez policję
fot. PAP

Smutne wieści dotarły z Filipin, gdzie były piłkarz Deportivo La Coruna, Diego Bello Lafuente został zastrzelony w wyniku prowokacji policyjnej z wydziału antynarkotykowego. 32-latek miał rzekomo handlować narkotykami.

Filipińska policja przeprowadziła prowokację, mającą na celu zatrzymanie Lafuente, podejrzanego o handel narkotykami. Według doniesień funkcjonariuszy, 32-latek zorientował się, że jest ofiarą śledczych, wyciągnął broń i zaczął do nich strzelać. Ci w samoobronie odpowiedzieli ogniem.

 

Hiszpańska "Marca" donosi, że Lafuente, który od dwóch lat mieszka na Filipinach i prowadzi swój biznes turystyczny, miał przyjąć 30 tysięcy filipińskich pesos w zamian za 10 gram kokainy. - Przy wymianie zauważył, że zbliżają się do niego funkcjonariusze, wyciągnął broń o kalibrze 45 i zaczął strzelać. Odkryto również, że miał przy sobie jeszcze 15 gram kokainy - powiedział jeden z policjantów.

 

Hiszpańska ambasada na Filipinach zbiera informacje dotyczącego tego zdarzenia, prowadząc śledztwo na własną rękę. Rodzina zastrzelonego piłkarza wyklucza możliwość, aby 32-latek miał handlować narkotykami.

 

Trzy lata temu filipińska policja wypowiedziała wojnę handlarzom narkotyków. W tym czasie w wyników wszelakich porachunków zginęło 30 tysięcy ludzi. Policja przyznała się do zastrzelenia 6,700 podejrzanych, zaznaczając jednak, że ci za każdym razem przeciwstawili się aresztowaniu. Działania policji na Filipinach są ostro krytykowane przez ONZ i Organizację Praw Człowieka.

 

Lafuente występował w drużynach młodzieżowych Deportivo w latach 2001-2003. Wystąpił także w akcji promocyjnej klubu przed sezonem 2017/2018. Post ten hiszpański klub przypomniał po tragicznej wiadomości o śmierci zawodnika.

 

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie