Dujszebajew: Widać efekty pracy trenera Rombla

Piłka ręczna
Dujszebajew: Widać efekty pracy trenera Rombla
fot. PAP/EPA

Polscy piłkarze ręczni w swoim pierwszym meczu na mistrzostwach Europy przegrali ze Słowenią (23:26), ale po spotkaniu Tałant Dujszebajew chwalił Biało-Czerwonych. - Zagrali bardzo dobrze, widać efekty pracy trenera Rombla - powiedział szkoleniowiec PGE VIVE Kielce.

Młody polski zespół w starciu z ekipą trenera Ljubomira Vranjesa skazywany był na pożarcie. Biało-czerwoni, co prawda ulegli rywalom, ale swojego występu na pewno nie muszą się wstydzić.

 

- Jestem bardzo zadowolony z postawy polskiej drużyny. Przede wszystkim był to zespół walczący przez pełne 60 minut. To bardzo młodzi zawodnicy, ale właśnie w takich meczach zdobywa się doświadczenie, które zdobyte w starciu z takimi drużynami jak Słowenia, będzie procentować w przyszłości – komplementował reprezentację Polski Dujszebajew.

 

Jego zdaniem gdyby Polacy byli trochę skuteczniejsi, to mogli pokusić się o znacznie lepszy wynik.

 

- Szkoda kilku niewykorzystanych sytuacji, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie strzeliliśmy wtedy dwóch rzutów karnych, Szymon Sićko trafił w poprzeczkę, w kilku próbach też był blisko zdobycia bramki. Nie zmienia to jednak faktu, że Polacy zagrali bardzo dobry mecz i zasługują na słowa pochwały - podkreślił kirgiski szkoleniowiec.

 

W polskiej ekipie najskuteczniejszy był Arkadiusz Moryto (osiem bramek), dobre spotkanie rozegrali też Przemysław Krajewski i Maciej Pilitowski, ale Dujszebajew chwalił całą drużynę. - Bardzo dobrze zagrał też młody obrotowy Dawid Dawydzik, ale cały zespół może być zadowolony ze swojej postawy. Jeśli w niedzielę, zagrają podobnie ze Szwajcarią, a może nawet trochę lepiej, to mogą pokusić się o zwycięstwo - zaznaczył Dujszebajew, który chwalił też trenera Patryka Rombla.

 

- Widać efekty jego pracy. Dajmy mu w spokoju pracować i budować drużynę na mistrzostwa świata, które w 2023 roku odbędą się w Polsce i Szwecji - apelował.

 

Drugie spotkanie na mistrzostwach Europy biało-czerwoni rozegrają w niedzielę, a ich rywalami będą Szwajcarzy. 

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze