Dwa mecze siatkarskie na stadionie... w tym samym czasie! Szokujący pomysł organizatorów MŚ

Siatkówka

Polska i Niderlandy zorganizują MŚ siatkarek 2022. Przy okazji rozgrywanego w Apeldoorn turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, odbyło się spotkanie współgospodarzy. – Oni też, robiąc mistrzostwa świata 2022, będą chcieli zrobić otwarcie na stadionie... Tam będzie też coś nowego, bo powstaną dwa boiska. Na nich zostaną rozegrane równocześnie dwa mecze otwarcia – zdradził prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

W spotkaniu w Apeldoorn wzięli udział działacze obu federacji oraz przedstawiciele miast, które chcą za dwa lata gościć najlepsze siatkarki globu. Ze spraw, o których dyskutowano, sternik PZPS zdradził również, że jeden z półfinałów MŚ zostanie rozegrany w Polsce.

 

Podczas prezentacji pokazaliśmy, jak robimy te imprezy. Byli pod wrażeniem. Pokazaliśmy, jak powstawał stadion na stadionie na mistrzostwa świata 2014. Część z nich była wtedy w Polsce i oglądała ten mecz na żywo. Oni też, robiąc mistrzostwa świata 2022, będą chcieli zrobić otwarcie na stadionie. Nie wiedzą jeszcze, na którym. Tam będzie też coś nowego, bo powstaną dwa boiska. Na nich zostaną rozegrane równocześnie dwa mecze otwarcia. Na jednym boisku zagra gospodarz Holandia, a na drugim drugi gospodarz - Polska. Walczymy jednak o to, by Polki mecz otwarcia grały jednak w Polsce – powiedział Jacek Kasprzyk.

 

Ciekawy pomysł... Nie wiem, czy dobry, czy zły, ale ciekawy. Tego jeszcze nie grali. Można powiedzieć, że każda duża impreza wnosi coś nowego do światowej siatkówki. Nie mam jeszcze zdania, bo nie wiem, jak można na stadionie rozegrać dwa mecze siatkówki w tym samym czasie – skomentował Łukasz Kadziewicz.

 

Też się dziwiliśmy, ale podobno akustycznie to jest dograne. Mają być bariery akustyczne i nie będzie słychać gwizdków i krzyków. Ja jestem ciekawy, jak będzie wyglądał doping – dodał prezes PZPS.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie