Fenomenalna obrona Wołosz pozwoliła Polkom wyprowadzić kontrę i zdobyć punkt! (WIDEO)

W czwartkowym meczu rozgrywanego w Apeldoorn europejskiego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio pokonały Niderlandy 3:1. W jednej z akcji czwartego seta niezwykle efektowną obroną popisała się rozgrywająca reprezentacji Polski Joanna Wołosz.

Po trzech setach Polska prowadziła z Niderlandami 2:1, jednak podczas czwartej części meczu toczyła się zacięta walka. W momencie, kiedy nasze rywalki prowadziły 13:12 kapitalną obroną popisała się Joanna Wołosz. Dzięki jej ofiarnej postawie Polska nie straciła punktu i - po ataku Magdaleny Stysiak - doprowadziła do wyrównania 13:13. Był to jeden z kluczowych momentów czwartego seta.

Polskie siatkarki po czwartkowej wygranej w Apeldoorn z Niderlandami (3:1) zapewniły sobie awans do półfinału kontynentalnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio. Jeśli w piątek wygrają dwa sety z Azerbejdżanem, zajmą pierwsze miejsce w grupie A. Transmisja meczu Polska - Azerbejdżan w Polsacie Sport od godz. 20:00. Początek studia przedmeczowego o godz. 19:00.