Kwalifikacje olimpijskie: Francja - Niemcy. Relacja i wynik na żywo

Francja lub Niemcy - która z tych reprezentacji zagra na igrzyskach olimpijskich 2020 w Tokio? Przekonamy się już wieczorem w finale turnieju kwalifikacyjnego w Berlinie. Relacja i wynik na żywo z meczu Francja - Niemcy od 20:10 na Polsatsport.pl!

"Trójkolorowi" będą faworytami piątkowego spotkania, choć do tej nie pory nie zachwycają formą. Byli nawet bliscy odpadnięcia w półfinale. Przegrywali ze Słowenią już 0:2, a trzeciego seta też nie zaczęli najlepiej. Wtedy jednak podkręcili tempo i szybko doprowadzili do tie-breaka, którego później pewnie wybrali. Dzięki temu mogli odetchnąć. Brak awansu byłby przecież katastrofą.

Francuzi na turnieju kwalifikacyjnym wygrali dwa spotkania i dwa przegrali. Aż trzy razy musieli grać tie-breaki, z czego dwa przegrali.

Lepiej na ich tle wyglądają Niemcy, którzy mieli jednak znacznie łatwiejszą drabinkę. Nie musieli walczyć w fazie grupowej z Bułgarią, Serbią oraz Niderlandami, tylko spokojnie w trzech setach ograli Czechów i Niemców, dzięki czemu spotkanie ze Słowenią mogli potraktować ulgowo. Po porażce i zajęciu drugiego miejsca zagrali z Bułgarią i wygrali 3:1.

stało się tak m.in. dzięki dobrej postawie Georga Grozera, który wrócił na mecz z Bułgarią po kontuzji odniesionej w meczu z Belgią. To właśnie na niego najbardziej będą liczyli nasi zachodni sąsiedzi. Czy to wystarczy na Francję?

Relacja i wynik na żywo z meczu Francja - Niemcy od 20:10 na Polsatsport.pl.