Mielewski: Trener Nawrocki się zmienił

Siatkówka

Jerzy Mielewski w najnowszym odcinku "Prawdy Siatki" pokusił się o ważne zdanie - "Trener Nawrocki się zmienił". Dziennikarz Polsatu Sport wypowiedział je oczywiście w kontekście niedawnych wydarzeń w kadrze i buntu części siatkarek przeciwko szkoleniowcowi, który wybuchł po bardzo udanym sezonie reprezentacyjnym i czwartym miejscu Biało-Czerwonych w mistrzostwach Europy. 

- Trener Nawrocki, tak po ludzku, zmienił się – uważa Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport. Zdanie to wypowiedział w najnowszym odcinku „Prawdy Siatki” nagranym po wygranym 3:1 mecz z Niderlandami w ramach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który jest rozgrywany w Apeldorn.

 

- Zmienił się w sensie energii, jaką oddaje. Nastawienia do tej grupy. Chwaląc zawodniczki po meczu powiedział, że jest dumny z tego, jak zagrały jego dziewczyny. To świadczy jednoznacznie, że on uważa, że to jest jego zespół, jego dziewczyny. I to wszystko pomimo tego, co działo się wcześniej. Ja po nim widzę, że on chce być z tą ekipą, zakopać to wszystko, co się wydarzyło – komentuje Mielewski, który za mecz z Niderlandami wystawił trenerowi Nawrockiemu bardzo dobrą notę – 8,5 (nota bazowa to 6, najwyższa to 10), a dokładnie „grube osiem, z zahaczeniem o dziewięć”.

 

- Chcieliśmy, by trener przetestował i pokazał, czy ma coś więcej niż pierwszą szóstkę i zrobił to w ważnym meczu. Nie bał się podwójnej zmiany, którą wreszcie oglądaliśmy – ocenia Nawrockiego Mielewski. – Dałbym mu nawet notę 10,  gdyby z tą zmianą podwójną wytrzymał no i jeszcze wygrał. Gorzej, gdyby przegrał – dodał trochę serio, trochę żartem dziennikarz Polsatu Sport.

 

- Fajnie, że wprowadził na parkiet Jolę Wójcik, Zuzę Górecką. To były krótkie wejścia, ale dla tych dziewczyn to jest morze doświadczenia. Zrobił wszystko. Wygrał ważny mecz z silną Holandią 3:1 – podsumowuje Mielewski.

 

Co na to pozostali uczestnicy dyskusji Marcin Lepa i Łukasz Kadziewicz? Jak oni podsumowali szkoleniowca po meczu Polski z Niderlandami w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbywa się w Apeldorn? Jaką wystawili mu notę? Odpowiedzi na te i inne pytania w załączonym materiale wideo. 

Jerzy Mielewski, B, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze