NHL: Dwunasty w historii ligi bramkarz ze strzelonym golem

Fin Pekka Rinne z Nashville Predators został 12. bramkarzem w historii ligi NHL, a pierwszym od 2013 roku, który strzelił gola. W czwartkowym spotkaniu wyjazdowym z Chicago Blackhawks trafił do pustej siatki w 60. minucie, ustalając wynik na 5:2.

Po pierwszej tercji zespół Predators prowadził 3:0, ale gospodarze nie rezygnowali i w 46. minucie przegrywali już tylko 2:3. W ostatniej minucie rywalizacji Blackhawks wycofali bramkarza Coreya Crawforda, lecz nie zdołali wyrównać, a stracili dwa kolejne gole. Jednego z nich strzelił Rinne - 21,4 s przed końcową syreną.

Przed nim bramki na lodowiskach NHL zdobywało 11 bramkarzy, a jedynym z dwoma trafieniami jest Ron Hextall (Philadelphia) - w 1987 i 1989 roku.

Kibice aż siedem lat czekali na zdobycie bramki przez golkipera w NHL. W październiku 2013 roku tej sztuki dokonał Mike Smith (Phoenix).