PŚ w skokach: Kubacki wygrał kwalifikacje w Predazzo!

Dawid Kubacki wygrał kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Szóste miejsce zajął Kamil Stoch. W pierwszej serii wystąpi komplet sześciu Polaków.

Kubacki uzyskał 102,5 m, co było najlepszą odległością dnia. Drugi był Niemiec Karl Geiger, a trzeci jego rodak Stephan Leyhe. Obaj uzyskali po 102 m.

Wynik Stocha to 100 m. Na 18. pozycji uplasował się Piotr Żyła (96,5 m), na 21. Stefan Hula (95,5), na 26. Maciej Kot (94,5), a na 37. Jakub Wolny (91,0).

Rok temu w Predazzo swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo odniósł Kubacki. Tym razem jednak zawody rozgrywane są na normalnej, a nie dużej skoczni. W klasyfikacji generalnej PŚ triumfator ostatniego Turnieju Czterech Skoczni jest piąty. Do prowadzącego Japończyka Ryoyu Kobayashiego traci 200 pkt.

Pierwsza seria sobotniego konkursu zaplanowana jest na godz. 16:00.