Puchar Kontynentalny: Porażka Comarch Cracovii w pierwszym meczu turnieju finałowego

Hokeiści Comarch Cracovii przegrali Niomanem Grodno 0:2 w swoim pierwszym meczu rozgrywanego w Vojens finałowego turnieju o Puchar Kontynentalny. W drugim piątkowym spotkaniu zmierzą się gospodarze Sonderjyske Vojens z Nottingham Panthers.

Mecz w Vojens miał bardziej wyrównany przebieg. W pierwszej, bezbramkowej tercji obydwa zespoły oddały po dziewięć celnych strzałów. W 57. sekundzie drugiej tercji fiński napastnik Joonas Hurri pokonał Miroslava Koprivę i Nioman objął prowadzenie. Podwyższył je podczas gry w przewadze (na ławce kar przebywał Miroslav Jachym) Artiom Kisły, który w poprzednim meczu z Cracovią zdobył trzy bramki. Wicemistrzowie Polski do końca ambitnie walczyli, ale nie zdołali strzelić choćby kontaktowego gola.

Turniej potrwa do niedzieli. W sobotę Cracovia zmierzy się Nottingham Panthers (g.16), a Sonderjyske Vojens z Niomanem Grodno (19).

Zdobywca Pucharu Kontynentalnego, oprócz zagwarantowanego miejsca w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, otrzyma 30 tysięcy dolarów nagrody. Drugi zespół - 20, trzeci - 15, a czwarty - 10 tysięcy dolarów.

Cracovia po raz pierwszy w swojej historii gra w finale Pucharu Kontynentalnego. Przed rokiem hokeiści Tauron GKS KH Katowice w turnieju w Belfaście zajęli trzeci.

Nioman Grodno - Comarch Cracovia 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Bramki: Joonas Hurri 21, Artiom Kisły 27