Ruiz Jr woli długie wakacje od powrotu na salę treningową

Sporty walki
Ruiz Jr woli długie wakacje od powrotu na salę treningową
fot. PAP/EPA

Od walki Andy’ego Ruiza Jr (33-2, 22 KO) z Anthonym Joshuą (23-1, 21 KO) minął ponad miesiąc, tymczasem ten pierwszy do tej pory nie wrócił na salę treningową. Zamiast wylewać siódme poty, woli cieszyć się wakacjami.

- On pojechał na wakacje i wydaje się, że wszystko jest w porządku. Dowiemy się tego w najbliższej przyszłości. W pewnym momencie będziemy musieli porozmawiać. Kiedy wróci na salę treningową, o ile tak się stanie, wtedy rozpocznie się moja praca. On nie jest dzieckiem, to dorosły facet i tak musi być traktowany - powiedział trener 30-latka Manny Robles w rozmowie ze Sky Sports.

 

Rewanżowa walka, w której zmierzyli się Ruiz Jr i Joshua, odbyła się 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Brytyjczyk wygrał jednogłośnie na punkty, odzyskując mistrzowskie pasy WBA, IBF, WBO i IBO. Inny wynik byłby niespodzianką, patrząc na formę i nadwagę, jaką prezentował 30-latek.

 

Jak się później okazało, przygotowania Ruiza Jr były dalekie od idealnych. - On jeździł Rolls-royce'em, bawił się ze znajomymi na imprezach i nikogo się nie słuchał. To był najgorszy obóz przygotowawczy, jaki mógł zrobić - mówił ojciec pięściarza.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze