Tokio 2020: Powstają trzy wioski olimpijskie

Inne
Tokio 2020: Powstają trzy wioski olimpijskie
fot. PAP/CTK

Oprócz głównej wioski olimpijskiej igrzysk w Tokio powstaną dwie inne, mniejsze - kolarska i żeglarska, ze względu na oddalenie rywalizacji w tych dyscyplinach od stolicy Japonii - poinformowali organizatorzy. Ich otwarcie nastąpi 14 lipca, na dziesięć dni przed rozpoczęciem zmagań.

Kolarska trasa olimpijska ma 234 kilometry i została wyznaczona wokół słynnej góry Fudżi, czynnym stratowulkanie, najwyższym szczycie Japonii (3776 m n.p.m.) i świętej górze dla wyznawców religii shinto. To miejsce odddalone jest od Tokio o 100 km. Natomiast żeglarze powalczą o medale igrzysk w zatoce Enoshima oddalonej od Tokio o 55 km.

 

Główną wioskę stanowić będzie 21 wieżowców-apartamentowców mających od 14 do 18 pięter. Wiele z nich ma widok na Zatokę Tokijską. Przygotowano w nich 18 tysięcy miejsc. Zamieszkają w nich sportowcy i sztaby szkoleniowe. Oprócz dwuosobowych pokojów będą także apartamenty - jest ich 3800, a w każdym będzie mogło przebywać maksymalnie osiem osób.

 

W wieżowcach i całej wiosce trwają roboty wykończeniowe. Po zakończeniu igrzysk i paraolimpiady lokale w apartamentowcach trafią na rynek nieruchomości.

 

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca, a zakończą 9 sierpnia, zaś paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września 2020.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze