UFC 249: Rewanżowa walka byłych mistrzyń dodana do rozpiski!

Sporty walki
UFC 249: Rewanżowa walka byłych mistrzyń dodana do rozpiski!
fot. youtube.com

Organizacja UFC potwierdziła, że na gali UFC 249 w Nowym Jorku dojdzie do ważnego rewanżu w kategorii słomkowej. W oktagonie spotkają się byłe mistrzynie tej dywizji - Jessica Andrade (20-7, 7 KO, 7 SUB) oraz Rose Namajunas (8-4, 1 KO, 5 SUB).

Brazylijka i Amerykanka spotkały się w maju zeszłego roku na gali UFC 237 w Rio de Janeiro. Wtedy mistrzynią była Namajunas. Po udanej pierwszej rundzie, którą wygrała, nie dała jednak utrzymać tempa. Siła Andrade okazała się wystarczająca. Pretendentka brutalnym slamem powaliła na deski Namajunas i po chwili cieszyła się ze zwycięstwa.

 

Pasu długo nie utrzymała, gdyż po niespełna trzech miesiącach przegrała w 42 sekundy z Weili Zhang. Choć zależało jej na szybkim rewanżu z Chinką, to największa organizacja MMA na świecie uznała, że lepszym pomysłem będzie jej ponowna walka z Namajunas. To starcie może wyłonić kolejną pretendentkę do pasa, zwłaszcza że miesiąc wcześniej dojdzie do starcia Zhang z Joanną Jędrzejczyk.

 

Gala UFC 249 odbędzie się 18 kwietnia w Nowym Jorku. Głównym wydarzeniem będzie starcie o mistrzostwo wagi lekkiej między Khabibem Nurmagomedovem a Tonym Fergusonem.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie