Ciężka choroba nie skończy kariery piłkarza Ajaksu. "Pozostaje mi czekać"

Piłka nożna
Ciężka choroba nie skończy kariery piłkarza Ajaksu. "Pozostaje mi czekać"
fot. PAP

Brązowy medalista mistrzostw świata w Brazylii Daley Blind wciąż nie zakończył kariery, choć w grudniu lekarze wykryli u niego zapalenie mięśnia sercowego. – Pozostaje mi czekać – stwierdził w holenderskich mediach.

Pod koniec ubiegłego roku kariera Blinda stanęła pod znakiem zapytania. Piłkarzowi Ajaksu Amsterdam i reprezentantowi Holandii, który w 2014 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata w Brazylii, wszczepiono urządzenie, które będzie regulować pracę jego serca. To efekt badań, które wykazały zapalenie mięśnia sercowego, co w teorii powinno zakończyć karierę zawodnika. Ten na łamach „De Telegraaf” ten oświadczył jednak, że na razie nie ma tego w planach.

 

– Moje życie jest obecnie bezpieczne. Będę dalej grał w piłkę nożną. Nie wiem tylko, kiedy będzie to możliwe. Muszę poczekać jakiś czas, może tydzień, może dwa miesiące. Póki co pozostaje mi tylko czekać – powiedział. Wcześniej Holender na instagramowum profilu podziękował kibicom za udzielane mu wsparcie.

 

Blind to wychowanek Ajaksu. W latach 2014-2018 występował w Manchesterze United. W reprezentacji Holandii rozegrał 64 mecze, w których zdobył dwie bramki.

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie