EBL: Ofensywna Enea Astoria lepsza od BM Slam Stali

Bydgoszczanie pokazali bardzo dobry atak w sobotnim meczu Energa Basket Ligi! Enea Astoria pokonała ostatecznie BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:78.

Obie drużyny potrzebowały trochę czasu, aby “rozkręcić” swoją grę, a początek był bardzo wyrównany. Dzięki trafieniu Michała Nowakowskiego jednak to gospodarze prowadzili 10:6. Sytuację ostrowian starał się poprawiać Daniel Szymkiewicz - jego trzy akcje 2+1 doprowadziły nawet do remisu! Trójka Filipa Dylewicza oznaczała, że po 10 minutach było 18:17 dla gości. W drugiej kwarcie Enea Astoria przyspieszyła grę i zaczęła uciekać - nawet na siedem punktów po rzucie z dystansu Michała Chylińskiego. Później bydgoszczanie zanotowali jeszcze serię 11:0 i dzięki zagraniu Adama Kempa było już 40:24. Reagował na to Jay Threatt, ale ofensywa bydgoszczan utrzymywała się na wysokim poziomie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:36.

W pewnym momencie trzeciej kwarty BM Slam Stal miała małą serię 7:0 i po zagraniu Nikoli Jevtovicia przegrywała tylko dziewięcioma punktami. Łukasz Frąckiewicz oraz A.J. Walton grali jednak swoje, a dzięki temu zespół trenera Artura Gronka utrzymywał w miarę bezpieczną przewagę. Po 30 minutach było 71:60. Kolejną część spotkania Enea Astoria rozpoczęła od serii pięciu kolejnych punktów, co dawało jej jeszcze więcej spokoju. Po późniejszym indywidualnym zagraniu Mateusza Zębskiego gospodarze mieli już 19 punktów prowadzenia. Tego ekipa z Ostrowa Wlkp. nie była w stanie już odrobić. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż 95:78.

Po 19 punktów dla bydgoszczan zdobyli Michał Nowakowski i Michał Chyliński. W ekipie gości wyróżniał się Daniel Szymkiewicz z 19 punktami.

Enea Astoria Bydgoszcz - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 95:78 (17:18, 36:18, 18:24, 24:18).

Punkty:

Enea Astoria Bydgoszcz: Michał Chyliński 19, Michał Nowakowski 19, Adam Kemp 16, Łukasz Frąckiewicz 12, A.J. Walton 9, Mateusz Zębski 7, Michał Aleksandrowicz 5, Kris Clyburn 4, Dorian Szyttenholm 2, Marcin Nowakowski 2, Michał Krasuski 0.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski: Daniel Szymkiewicz 19, Jay Threatt 14, Nikola Jevtovic 12, Paulius Dambrauskas 11, Jarosław Mokros 6, Jakub Garbacz 6, Łukasz Wiśniewski 5, Filip Dylewicz 3, Darnell Jackson 2, Szymon Ryżek 0.