Puchar Kontynentalny: Hokeiści Comarch Cracovii stracili szanse na trofeum

Hokeiści Comarch Cracovii przegrali z Nottingham Panthers 3:4 w drugim występie w rozgrywanym w Vojens finałowym turnieju Pucharu Kontynentalnego i stracili szansę na jego zdobycie. W innym sobotnim meczu miejscowa ekipa Sonderjyske zmierzy się z Niomanem Grodno.

Trener Cracovii Rudlof Rohacek, po piątkowej porażce 0:2 z Niomanem, chwalił swój zespół za dobrą organizację gry, umiejętne przechodzenie z obrony do ataku, ale wytknął jednocześnie kiepską skuteczność, gdyż żaden z 32 celnych strzałów oddanych przez krakowskich hokeistów nie znalazł drogi do bramki.

Przeciwko "Panterom" Cracovia poprawiła ten element. Już w 4. minucie Damian Kapica strzałem z kąta zaskoczył bramkarza rywali. Prowadzenie podwyższył Michal Vachovec 12 minut później, gdy "Pasy" grały w liczebnej przewadze.

Drugą tercję Cracovia rozpoczęła podobnie jak pierwszą – od szybko strzelonego gola, ponownie przez Kapicę i znowu, gdy jeden z rywali przebywał na ławce kar.

Trzybramkowe prowadzenie nie okazało się jednak wystarczające. Jeszcze w drugiej tercji rywale strzeliły gola, a w trzeciej wykorzystały dwa okresy gry w przewadze i w 56. minucie było już 3:3.

W końcówce Rohacek postawił wszystko na jedną i za bramkarza wprowadził dodatkowego zawodnika. Celem było zwycięstwo w regulaminowym czasie, za trzy punkty, gdyż tylko ono przedłużało szanse Cracovii na zajęcie pierwszego miejsca. Skończyło się to jednak golem dla ekipy angielskiej - Samuel Herr trafił do pustej bramki dwie sekundy przed końcową syreną.

Panthers odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju. W piątek – po rzutach karnych – ulegli Sonderjyske Vojens 1:2.

W niedzielę Cracovia zmierzy się z gospodarzami, imprezę zakończy spotkanie Niomana z Panthers (g.19).

Zdobywca Pucharu Kontynentalnego, oprócz zagwarantowanego miejsca w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie, otrzyma 30 tysięcy dolarów nagrody. Drugi zespół - 20, trzeci - 15, a czwarty - 10 tysięcy dolarów.

Cracovia po raz pierwszy gra w finale Pucharu Kontynentalnego. Przed rokiem hokeiści Tauron GKS KH Katowice w turnieju w Belfaście zajęli trzecie miejsce.

Nottingham Panthers – Comarch Cracovia 4:3 (0:2, 1:1, 2:0)

Bramki: Jake Hansen 28, Jullian Talbot 51, Samuel Herr 56, 60 - Damian Kapica  4, 22, Michal Vachovec 16