Serie A: Ibrahimovic z golem, Piątek na ławce. Milan ograł rewelację sezonu

AC Milan wygrał na wyjeździe z Cagliari Calcio 2:0 w sobotnim meczu Serie A. Wynik otworzył Rafael Leao, natomiast drugie trafienie dla gości zanotował Zlatan Ibrahimovic. Dla Szweda był to pierwszy gol po powrocie do Włoch.

Świadkami pierwszej groźniejszej sytuacji byliśmy w 17. minucie. Lewym skrzydłem popędził niezwykle skuteczny w tym sezonie Theo Hernandez, który oddał mocny strzał, jednak Robin Olsen zdołał sparować piłkę na rzut rożny. W 31. minucie Ibrahimovic był bliski strzelenia pierwszego gola po powrocie do Serie A, jednak jego uderzenie głową i tym razem skutecznie odbił Olsen. Chwilę później wynik meczu mógł otworzyć Leao, jednak nie sięgnął futbolówki zgranej przez jednego z kolegów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Niewiele brakowało, by przewaga Milanu zakończyła się... golem dla Cagliari. Nahitan Nandez dostrzegł, że poza swoją bramką znajduje się Gianluigi Donnarumma i próbował go przelobować. Reprezentant Włoch zdążył jednak w ostatniej chwili zareagować i Urugwajczyk nie mógł cieszyć się z drugiego trafienia w obecnym sezonie Serie A. Do przerwy - bez goli.

Drugą połowę od mocnego uderzenia zaczęli przyjezdni. Długie podanie Samuela Castillejo, nieco szczęśliwie, na gola zamienił Leao. Dla 20-letniego napastnika z Portugalii była to druga bramka w barwach Milanu. W 64. minucie Ibrahimovic zanotował swoje pierwsze trafienie po powrocie do Milanu. Szwed wykorzystał dogranie Hernandeza i sprytnym strzałem lewą nogą pokonał Olsena. Kilkanaście minut później doświadczony napastnik raz jeszcze zaskoczył rodaka. Piłka po jego uderzeniu głową wpadła do siatki, ale 38-latek był na spalonym i sędzia nie uznał tego trafienia.

Sebastian Walukiewicz z Cagliari Calcio i Krzysztof Piątek z Milanu cały mecz przesiedzieli na ławce rezerwowych.

Cagliari Calcio - AC Milan 0:2 (0:0)

Bramki: Leao 46, Ibrahimovic 64

Cagliari Calcio: Robin Olsen - Paolo Farago, Fabio Pisacane, Ragnar Klavan, Luca Pellegrini - Marko Rog (76. Lucas Castro), Luca Cigarini, Nahitan Nandez (76. Artur Ionita) - Radja Nainggolan, Joao Pedro - Giovanni Simeone (69. Alessio Cerri)

AC Milan: Gianluigi Donnarumma - Davide Calabria (72. Andrea Conti), Mateo Musacchio, Alessio Romagnoli, Theo Hernandez - Franck Kessie, Ismael Bennacer - Hakan Calhanoglu (64. Giacomo Bonaventura), Samuel Castillejo - Rafael Leao (90. Ante Rebic), Zlatan Ibrahimovic

Żółte kartki: Cigarini, Nandez, Pellegrini

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.