Serie A: Kolejna porażka Napoli po fatalnym błędzie w obronie

Lazio Rzym pokonało Napoli na własnym boisku 1:0. Gola na wagę trzech punktów w drugiej połowie meczu strzelił Ciro Immobile. Sporą zasługę przy trafieniu najlepszego strzelca Serie A miał bramkarz gości David Ospina.

Przez pierwsze fragmenty spotkania nie działo się zbyt wiele. Obie drużyny skutecznie powstrzymywały ataki przeciwników i nie dopuszczały napastników do dobrych sytuacji bramkowych. Niewiele brakowało, a Fabian Ruiz w 25. minucie podarowałby gospodarzom gola nieodpowiedzialnym zachowaniem w okolicach własnego pola karnego. Felipe Caicedo odebrał mu piłkę, ale Hiszpan w ostatniej chwili naprawił błąd, blokując przeciwnika. Chwilę później z rzutu wolnego groźnie uderzył Lorenzo Insigne. Thomas Strakosha sparował jednak strzał kapitana Napoli na rzut rożny. W 33. minucie w środku pola szarżował Allan, ale nie potrafił skutecznie zakończyć efektownej akcji.

Pod koniec pierwszej połowy groźne akcje wyprowadzili gospodarze. Najpierw Ospina obronił mocny strzał z dystansu Luisa Alberto, a później uderzenie Ciro Immobile wybił Giovanni Di Lorenzo. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się tym samym otworzyć wyniku meczu.

Lazio ofensywnie zakończyło pierwszą część gry i podobnie starało się otworzyć drugą. W 53. minucie z dystansu ponownie próbował Immobile, lecz i tym razem na posterunku był pewnie interweniujący Ospina. Kwadrans później bliski strzelenia gola na 1:0 dla Napoli był Piotr Zieliński. Piłka po próbie reprezentanta Polski z pola karnego trafiła jednak w słupek. W 76. minucie Strakosha z problemami sparował uderzenie Insigne.

W 82. minucie fatalny błąd popełnił Ospina, który wdał się w drybling we własnym polu karnym i stracił futbolówkę na rzecz Immobile. Reprezentant Włoch uderzył piłkę w kierunku bramki rywali i choć Giovanni Di Lorenzo próbował interweniować, ostatecznie ta wpadła do siatki. Na trafienie napastnika urodzonego w okolicach Neapolu próbowali odpowiedzieć Arkadiusz Milik i Insigne, lecz golkiper ekipy ze stolicy nie dał się tego dnia pokonać.

Reprezentanci Polski Milik i Zieliński przebywali na murawie przez pełne 90 minut.

Lazio Rzym - SSC Napoli 1:0 (0:0)

Bramka: Immobile 82

Lazio: Thomas Strakosha - Luiz Felipe, Francesco Acerbi, Stefan Radu - Manuel Lazzari, Sergiej Milinkovic-Savic, Lucas Leiva (81. Valon Berisha), Luis Alberto (90. Jony), Senad Lulic - Felipe Caicedo (64. Danilo Cataldi), Ciro Immobile

SSC Napoli: David Ospina - Elseid Hysaj, Giovanni Di Lorenzo, Kostas Manolas, Mario Rui - Allan (84. Fernando Llorente), Fabian Ruiz, Piotr Zieliński - Jose Callejon (88. Eljif Elmas), Arkadiusz Milik, Lorenzo Insigne (90. Hirving Lozano)

Żółte kartki: Lazzari, Lulic - Manolas, Mario Rui

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.