Drugoligowiec zdemolował Bayern w sparingu! Lewandowski nie zagrał

Bayern Monachium tydzień przed meczem ligowym z Herthą Berlin zagrał sparing z drugoligowym 1. FC Nuernberg. Mistrzowie Niemiec sensacyjnie ulegli 16. drużynie 2. Bundesligi aż 2:5. Spotkanie, które było rozgrywane w Norymberdze miało zaskakujący przebieg. Monachijczycy po przerwie stracili aż cztery bramki.

Hansi Flick od pierwszy minut posłał do boju niemal podstawową jedenastkę. Trener Bayernu delegował do gry: Manuela Neuera, Benjamina Pavarda, Jerome'a Boatenga, Davida Alabę, Alphonso Daviesa, Leona Goretzkę, Joshuę Kimmicha, Corentina Tolisso, Philippe Coutinho, Ivana Perisica oraz Thomasa Muellera. W zespole ze stolicy Bawarii nie mógł wystąpić Robert Lewandowski, który wciąż trenuje indywidualnej po zabiegu, który przeszedł pod koniec roku.

Mimo, że mistrzowie Niemiec zagrali w mocnym zestawieniu to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 22. minucie Neuera pokonał Michael Frey. Na gola napastnika miejscowej drużyny odpowiedział dwanaście minut później Davies, któremu asystował Mueller.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony Flick dokonał wymiany całego garnituru i wtedy zaczęły się kłopoty "Gwiazdy Południa". Już w 46. minucie Svena Ulreicha zaskoczył Mikael Ishak. Następnie zmiennika Neuera pokonali Adam Zrelak oraz Fabian Schleusener. Przy tych trafieniach dwukrotnie asystował Szwed Ishak.

W 72. minucie Bayern mógł nawiązać jeszcze walkę, ale rzutu karnego nie wykorzystał Mickael Cuisance. Za to cztery minuty później przedstawiciel 2. Bundesligi strzelił piątego gola. Tej sztuki dokonał tym razem Robin Hack. W 83. minucie "młodzież" z Monachium zmniejszyła rozmiary porażki. Na listę strzelców wpisał się 17-letni Malik Tillman, który urodził się w... Norymberdze.