Już tylko jedna niewiadoma! Kto zagra w turnieju siatkarek IO Tokio 2020?

Inne

Tureckie siatkarki wygrały europejski turniej kwalifikacyjny do igrzysk Tokio 2020 i jako jedenasta drużyna wywalczyły olimpijski awans. Stawkę dwunastu uczestników uzupełni zwycięzca kwalifikacji w strefie Ameryki Północnej i Karaibów (NORCECA).

W turnieju siatkarek na igrzyskach olimpijskich Tokio 2020 zagra 12 reprezentacji. Awans miała zapewniony Japonia (gospodarz). W sierpniu, po turniejach interkontynentalnych, dołączyły do niej: Brazylia, Chiny, Rosja, Serbia, USA oraz Włochy. Pozostało pięć wolnych miejsc dla zwycięzców styczniowych turniejów kontynentalnych.

 

W finale strefy AVC (Azja) Korea Południowa zmierzyła się z gospodyniami turnieju w Nakhon Ratchasima – Tajkami. Koreanki pewnie wygrały 3:0 (25:22, 25:20, 25:20) i wywalczyły bilet do Tokio.

 

Z Afryki (CAVB) awans uzyskała Kenia, która wygrała wszystkie cztery mecze na turnieju w Jaunde (3:1 Egipt, 3:0 Botswana, 3:2 Kamerun, 3:0 Nigeria). Najtrudniejsze było starcie z gospodyniami - reprezentantkami Kamerunu - wygrane po tie-breaku (15:11).

 

W turnieju Ameryki Południowej, rozegranym w Bogocie, triumfowały faworyzowane siatkarki z Argentyny. Pewnie pokonały konkurentki, w trzech meczach tracąc zaledwie jednego seta (3:0 Peru, 3:0 Wenezuela, 3:1 Kolumbia).

 

W finale europejskiego turnieju kwalifikacyjnego rozegranego w niderlandzkim Apeldoorn siatkarki reprezentacji Turcji wygrały z Niemkami 3:0 (25:17, 25:19, 25:22).

 

Pozostało jedno wolne miejsce, które zajmie zwycięzca spotkania Dominikana – Portoryko (NORCECA – strefa Ameryki Północnej i Karaibów). Mecz tych ekip zostanie rozegrany w Santo Domingo w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego. Obie drużyny mają na koncie po dwa zwycięstwa. Dominikanki pokonały 3:2 Meksyk i 3:1 Kanadę, a Portorykanki – 3:2 Kanadę i 3:0 Meksyk.

 

Uczestnicy turnieju siatkarek na IO Tokio 2020:

 

Japonia gospodarz
Serbia – turniej interkontynentalny (Wrocław)
Chiny – turniej interkontynentalny (Ningbo)
USA – turniej interkontynentalny (Shreveport)
Brazylia – turniej interkontynentalny (Uberlandia)
Rosja – turniej interkontynentalny (Kaliningrad)
Włochy – turniej interkontynentalny (Katania)
Argentyna – turniej kontynentalny CSV (Bogota)
Turcja – turniej kontynentalny CEV (Apeldoorn)
Kenia – turniej kontynentalny CAVB (Jaunde)
Korea Południowa – turniej kontynentalny AVC (Nakhon Ratchasima)
Dominikana lub Portoryko – turniej kontynentalny NORCECA (Santo Domingo).

 

TERMINARZ, WYNIKI, TABELE KWALIFIKACJI OLIMPIJSKICH SIATKAREK

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie