PlusLiga: Siatkarze Cuprum wygrali ze Ślepskiem

W rozegranym awansem spotkaniu 21. kolejki PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin wygrali z MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Podopieczni trenera Marcelo Fronckowiaka po raz drugi w obecnym sezonie uporali się z tym rywalem – w listopadzie triumfowali w Suwałkach 3:0.

Pierwszy set toczył się przy przewadze gospodarzy, którzy byli skuteczniejsi w ofensywie. W środkowej części, po ataku Jakuba Ziobrowskiego odskoczyli na pięć oczek i zdołali utrzymać punktowy dystans w końcówce (21:15, 23:19). Piłkę setową wywalczył Jakuba Ziobrowski, a Robinson Dvoranen zakończył tę część meczu skutecznym atakiem (25:21).

Druga odsłona była lustrzanym odbiciem pierwszej. Tym razem to suwalczanie - po wyrównanym początku - nadawali ton wydarzeniom na boisku. W środkowej części seta uzyskali zdecydowaną przewagę (10:16) i utrzymali ją do końca seta. Skończyli go bardzo efektownie, bo dwoma asami serwisowymi Nicolasa Szerszenia (18:25).

W trzeciej partii długo oglądaliśmy wyrównaną walkę obu ekip, a wynik oscylował wokół remisu (5:5, 12:12, 20:20). Kluczowe akcje w końcówce padły jednak łupem gospodarzy. Skuteczny atak Damiana Domagały dał im piłkę setową, a w kolejnej akcji Kevin Klinkenberg popełnił błąd przełożenia ręki na drugą stronę siatki (25:22).

Czwarta partia to wyrównana walka obu drużyn, ale w środkowej części to gospodarze uzyskali przewagę po serii wygranych akcji, zwieńczonej asem serwisowym Przemysława Smolińskiego (18:14). W końcowych fragmentach seta zdołali utrzymać przewagę. Autowy atak Bartłomieja Bołądzia przyniósł lubinianom piłkę meczową (24:18), a ostatnią akcję meczu skończył atakiem ze środka Smoliński

Najwięcej punktów: Damian Domagała (17), Bartłomiej Lipiński (16), Przemysław Smoliński (11) – Cuprum; Nicolas Szerszeń (26), Bartłomiej Bołądź (18) – Ślepsk. Gospodarze mieli przewagę w ataku, punktowym bloku (14–7), ale gorzej punktowali zagrywką (3–8, 4 asy Szerszenia). MVP: Damian Domagała (dobra zmiana i skuteczna gra w trzecim i czwartym secie).

Cuprum Lubin – MKS Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:21, 18:25, 25:22, 25:19)

Cuprum: Mateusz Sacharewicz, Miguel Tavares Rordigues, Bartłomiej Lipiński, Przemysław Smoliński, Jakub Ziobrowski, Robinson Dvoranen – Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Bartosz Makoś (libero), Maciej Gorzkiewicz, Filip Biegun, Damian Domagała. Trener: Marcelo Fronckowiak.
MKS Ślepsk Malow: Nicolas Szerszeń, Wojciech Siek, Bartłomiej Bołądź, Kevin Klingenberg, Andreas Takvam, Kacper Gonciarz – Paweł Filipowicz (libero) oraz Patryk Szwaradzki, Cezary Sapiński, Kamil Skrzypkowski, Josua Tuaniga, Adrian Stańczak (libero). Trener: Andrzej Kowal.