PŚ w Predazzo: Świetne występy Polaków! Kubacki ponownie na podium

Zimowe
PŚ w Predazzo: Świetne występy Polaków! Kubacki ponownie na podium
fot. PAP

Dawid Kubacki zajął trzecią lokatę, a Kamil Stoch i Piotr Żyła ex aequo uplasowali się na czwartym miejscu w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich we włoskim Predazzo. Wygrał ponownie Niemiec Karl Geiger, a drugi był Stefan Kraft.

Na podium niedzielnego konkursu stanęli ci sami zawodnicy i w takiej samej kolejności co dzień wcześniej, ponieważ Geigera i Kubackiego rozdzielił Austriak Stefan Kraft.

 

Stefan Hula zajął 28. miejsce. Nie zakwalifikowali się do drugiej serii Jakub Wolny i Maciej Kot, sklasyfikowani na 33. i 36. pozycji.

 

Kubacki po raz piętnasty, a szósty w tym sezonie stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Oddał dwa dobre skoki, osiągając 102,5 i 101 m, ale to było za mało, by pokonać Geigera i Krafta.

 

Zwycięzca niedawnego Turnieju Czterech Skoczni dopatrzył się jednak w swoim występie błędów.

 

"Zabrakło głównie metrów. Skoki nie były tak czyste jak bym chciał. Od strony technicznej brakowało, żeby były minimalnie lepsze. Lądowania moim zdaniem lepsze niż wczoraj, aczkolwiek pewne niedoskonałości jeszcze były" - ocenił Kubacki.

 

W życiowej formie jest Geiger. Dzień po dniu 26-letni skoczek z Oberstdorfu wygrał dwa konkursy, podwajając swój dorobek w całej karierze, a na dodatek umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Po pierwszej serii zajmował drugie miejsce, ustępując Kraftowi, choć skoczył najdalej w całym konkursie - 107 m. Lądował nie najlepiej, co przełożyło się na niskie noty za styl. W drugiej serii osiągnął 103,5 m, czyli o 2,5 metra więcej od Austriaka, nie zostawiając wątpliwości, kto tego dnia był najlepszy.

 

Najdalej w finałowej serii szybował Żyła. 104 metry pozwoliły mu awansować z ósmej na czwartą pozycję, którą podzielił ze Stochem.

 

Po raz pierwszy w tym sezonie aż trzech Polaków uplasowało się tak wysoko w indywidualnym konkursie PŚ i nic dziwnego, że biało-czerwoni byli w wyśmienitych humorach.

 

Kolejne dwa konkursy PŚ odbędą się w następny weekend w niemieckim Titisee-Neustadt.

 

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze