Serie A: Juventus wykorzystał potknięcie Interu i wygrał w Rzymie

Juventus FC pokonał 2:1 Romę w wyjazdowym spotkaniu Serie A. Gole dla gości strzelili Merih Demiral i Cristiano Ronaldo. Dla stołecznej ekipy trafił Diego Perotti. Cały mecz w barwach mistrzów kraju rozegrał reprezentant Polski Wojciech Szczęsny.

Niedzielny hit rozpoczął się idealnie dla przyjezdnych. Już w 3. minucie wynik meczu otworzył Demiral. Z lewej strony z rzutu wolnego dośrodkował Paulo Dybala, a turecki stoper wykorzystał niezdecydowanie piłkarzy Romy i pokonał golkipera ze stolicy kraju. Dla byłego obrońcy Sassuolo było to premierowe trafienie w barwach "Starej Damy", do której trafił latem zeszłego roku. W 10. minucie było już 2:0, kiedy Ronaldo pewnie zamienił rzut karny na gola.

W pierwszej połowie z powodu kontuzji murawę opuściło dwóch piłkarzy. Najpierw Matthijs de Ligt zmienił strzelca pierwszego gola Demirala, a później bardzo groźnie wyglądającego urazu nabawił się dobrze dysponowany w tym spotkaniu Nicolo Zaniolo. Reprezentant Włoch, ze łzami w oczach, został zniesiony z boiska na noszach. Trener Paulo Foncesa wpuścił w jego miejsce Cengiza Undera.

Po przerwie gospodarze starali się złapać kontakt z Juventusem i udało im się to w 68. minucie. Perotti wykorzystał wówczas jedenastkę, podyktowaną za zagranie ręką Alexa Sandro. Roma miała przewagę i dążyła do wyrównania, ale na kwadrans przed końcem bliski kolejnego trafienia był Ronaldo. Jego uderzenie głową okazało się jednak niecelne. Chwilę później golkipera Romy pokonał Gonzalo Higuain, lecz został złapany na spalonym. W jednej z kolejnych akcji Aleksandar Kolarov próbował zaskoczyć Szczęsnego, ale Polak skutecznie interweniował.

Juventus wykorzystał fakt, że Inter Mediolan w sobotę zaledwie zremisował na własnym obiekcie z Atalantą Bergamo (1:1). Mistrzowie Włoch zostali tym samym liderami Serie A, wyprzedzając ekipę prowadzoną przez Antonio Conte o dwa punkty.

AS Roma - Juventus FC 1:2 (0:2)

Bramki: Perotti 68 (rzut karny) - Demiral 3, Ronaldo 10 (rzut karny)

AS Roma: Pau Lopez - Alessandro Florenzi, Gianluca Mancini, Chris Smalling, Aleksandar Kolarov - Amadou Diawara, Jordan Veretout (66. Bryan Cristante) - Nicola Zaniolo (34. Cengiz Under), Lorenzo Pellegrini, Diego Perotti (82. Nikola Kalinic) - Edin Dzeko

Juventus FC: Wojciech Szczęsny - Juan Cuadrado, Merih Demiral (19. Matthijs de Ligt), Leonardo Bonucci, Alex Sandro - Adrien Rabiot, Miralem Pjanic, Blaise Matuidi - Aaron Ramsey (70. Danilo) - Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala (70. Gonzalo Higuain)

Żółte kartki: Veretout, Kolarov, Mancini, Cristante, Kalinic, Florenzi - Pjanic, de Ligt, Cuadrado

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.