Dwa zerwane więzadła w jednym meczu! Długa przerwa piłkarza Juventusu

Piłka nożna

Nie tylko Nicolo Zaniolo z Romy zerwał więzadło krzyżowe przednie w kolanie w meczu 19. kolejki Serie A. Kilkanaście minut wcześniej boisko opuścił Merih Demiral, którego kontuzja nie wyglądała tak dramatycznie, ale okazała się taka sama w skutkach. Turka czeka kilkumiesięczna przerwa.

Demiral od kilku kolejek był podstawowym, obok Leonardo Bonucciego, środkowym obrońcą Juventusu. Przeciwko Romie wyszedł w pierwszej jedenastce i chwilę po rozpoczęciu spotkania otworzył wynik strzałem z bliskiej odległości. Niestety kilka chwil później opuścił murawę z grymasem bólu po jednym z pojedynków.

 

Pierwsze informacje mówiły o kontuzji kolana reprezentanta Turcji, ale nie znaliśmy szczegółów urazu. W poniedziałek 21-latek przeszedł badania w J-Medical Centre, które wykazały zerwanie więzadła krzyżowego przedniego w lewym kolanie. Demiral będzie musiał przejść operację i czeka go kilkumiesięczna przerwa w grze.

 

Tym samym opuści on prawdopodobnie Euro 2020, które rozpocznie się 12 czerwca 2020 roku na... Stadio Olimpico w Rzymie, czyli tej samej arenie, która okazała się pechowa dla młodego obrońcy. Spotkaniem otwarcia mistrzostw Europy będzie potyczka Włoch i Turcji, a więc sytuacja z kontuzją wydaje się jeszcze bardziej absurdalna.

 

Spotkanie Roma - Juventus nie zakończyło się niestety jedną kontuzją. Jeszcze w pierwszej połowie urazu prawego kolana doznał Nicolo Zaniolo z Romy, który również ma zerwane więzadło krzyżowe przednie.

 

Mecze włoskiej Serie A na antenach Eleven Sports.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze