Gwiazda Sportingu Lizbona blisko Manchesteru United

Piłka nożna
Gwiazda Sportingu Lizbona blisko Manchesteru United
fot. PAP

Bruno Fernandes, niekwestionowany lider Sportingu Lizbona może wkrótce opuścić zespół. Piłkarz zadeklarował chęć odejścia do Manchesteru United. Co ciekawe Portugalczycy są w stanie zaakceptować transfer, jeśli "Czerwone Diabły" oddadzą im Marcosa Rojo.

Portugalskie media żyją doniesieniami na temat transferu jednego z najlepszych piłkarzy w Portugalii. Fernandes od ponad dwóch lat występuje w Sportingu, gdzie zapracował sobie na miano supergwiazdy zespołu. 25-letni pomocnik chce coraz bardziej opuścić stołeczny klub, a zainteresowanie przejawia Manchester United.

Zdaniem gazety "O Jogo" Sporting jest skłonny pożegnać się ze swoim gwiazdorem, w zamian za innego piłkarza United. W Lizbonie bardzo chcieliby zobaczyć Rojo, który obecnie odgrywa rolę drugoplanową w zespole "Czerwonych Diabłów". Byłby to jego powrót do drużyny "Lwów", po blisko pięciu latach.

Prezydent Sportingu Frederico Varandas oraz dyrektor portugalskiej ekstraklasy spędzili miniony weekend w Wielkiej Brytanii, by negocjować transfer Fernandesa. Portugalczycy oczekują za niego 50 milionów funtów oraz 29-letniego Rojo. Zdaniem "The Sun" zostanie zaprezentowany jeszcze w tym tygodniu. Pomocnik z Lizbony podpisze z United pięcioletni kontrakt.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze