NHL: Siedem goli w piętnaście minut. Szalony mecz w Sunrise

Aż siedem goli w drugiej tercji strzelili hokeiści Florida Panthers i Toronto Maple Leafs. W rozegranym w niedzielę meczu ligi NHL "Pantery" wygrały 8:4.

Po pierwszej części gospodarze prowadzili 3:0, po następnej 7:3. Między 21. a 36. minutą kibice obejrzeli siedem bramek. Ostatnia tercja była remisowa 1:1.

Ekipa Panthers odniosła bardzo wysokie zwycięstwo, mimo że oddała o 18 strzałów mniej od rywali (29-47). Bramkarz miejscowej drużyny Chris Diedger obronił 43. Z kolei wśród gości zagrało dwóch golkiperów: Michael Hutchinson (obronił 13 z 17 uderzeń) i Frederik Andersen (8 z 12).

Bohaterem "Panter" był także Jonathan Huberdeau, który miał gola i asystę i został najlepiej punktującym zawodnikiem tego klubu w historii - 420 (143 bramki i 277 asyst) w 512 spotkaniach. Dwa trafienia dla triumfatorów zanotował Mike Hoffman.

Serię dziesięciu zwycięstw zakończyli zawodnicy Tampa Bay Lightning, którzy ulegli New Jersey Devils 1:3. Bardzo dobrze spisał się bramkarz Lightning Louis Domingue, który w potyczce ze swymi niedawnymi kolegami klubowymi obronił 26 strzałów.

Lightning stracili gola po prawie 170 minutach z czystym kontem. Ostatnio wygrywali do zera - z Arizona Coyotes 4:0 i Philadelphia Flyers 1:0.